امیر لاهوتیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه تامین و توزیع به موقع کودشیمیایی در بین کشاورزان اهمیت بالایی دارد افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان در سال جاری برای کشت های پاییزه سه نوع کود را با عنوان های "کود ازته"، "کود فسفاته" و "کود پتاسه" در بین کشاورزان توزیع کرده است.

وی خاطرنشان کرد: مجموع سهمیه کود ابلاغ شده پاییزه برای استان همدان در سال جاری ۴۸ هزار و ۶۲۱ تن بوده که تا پایان آبان ماه ۳۹ هزار و ۵۷۲ تن و به میزان ۸۱ درصد آن به استان تخصیص یافته است.

لاهوتیان ادامه داد: میزان کود خریداری شده توسط کشاورزان نیز ۳۲ هزار و ۸۵۰ تن بود که  ۸۳ درصد میزان تخصیص یافته به استان است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی اظهار داشت: مجموع سهمیه ابلاغ شده کود ازته پاییزه برای استان همدان ۳۰ هزار تن بود که ۲۸ هزار و ۲۲۵ تن و به میزان ۹۴ درصد آن به استان تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: سهمیه ابلاغ شده کود فسفاته پاییزه برای استان همدان ۱۵ و ۵۴۰ هزار تن بود که هشت هزار و ۶۱۷ تن و به میزان ۵۶ درصد آن به استان تخصیص یافته است که از این میزان ۹۰ درصد به مقدار هفت هزار و ۷۵۰ تن آن توسط کشاورزان خریداری شده است.

لاهوتیان افزود: مجموع سهمیه ابلاغ شده کود پتاسه پاییزه برای استان همدان سه هزار و ۸۱ هزار تن است که ۲ هزار و ۷۳۰ تن و به میزان ۸۹ درصد آن به استان تخصیص یافته است که ۷۷ درصد از میزان کود تخصیص یافته به استان به مقدار ۲ هزار  و ۱۰۰ تن  آن توسط کشاورزان خریداری شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.