محمود رضا عراقی روز سه شنبه در همایش طلایه داران ترافیک بیان کرد: تلاش داریم فرایند عریض کردن جاده همدان - غار علیصدر با همکاری دولت و بخش خصوصی صورت گیرد اما تا زمان چهار بانده شدن این مسیر رانندگان باید از انجام حرکت های حادثه ساز و تردد با سرعت غیر مجاز خودداری کنند.

وی با عنوان اینکه فرا گرفتن فرهنگ صحیح رانندگی یکی از اصلی ترین پیش نیازهای کاهش سوانح رانندگی است گفت: مهمترین اولویت شورای هماهنگی ترافیک استان ارتقای فرهنگ استفاده از وسیله نقلیه با ارائه آموزش است.

عراقی اضافه کرد: همانگونه که فرهنگ استفاده از اینترنت و فضای مجازی ضروری به نظر می رسد برای حفظ جان باید با نحوه صحیح رانندگی با خودرو و موتور سیکلت نیز آشنا شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان گفت: امروز با توجه به شرایط زندگی مردم و استفاده زیاد از خودروی شخصی، ترافیک مقوله مهمی در زندگی بشر شده است.

عراقی افزود: در صورت بهره گیری از امکانات و تمهیدات لازم برای کاستن ترافیک می توان از زمان به نحو مطلوب استفاده کرده و تلفات مالی و جانی را کاهش داد.

وی اضافه کرد: شورای هماهنگی ترافیک یا «همتا» برای هم افزایی امکانات، نظرها و ایده های تمامی سازمان مسئول در ترافیک تشکیل و راه اندازی شده است. 

معاون استاندار همدان بیان کرد: در حوزه سخت افزاری با توجه به امکانات، میزان اعتبار و  شرایط شهر از نظر اقتصادی، برای ایجاد خیابان های پهن و عریض، خط کشی مناسب، دوربرگران های منطقی و علمی و نصب دوربین های ثبت تخلف برنامه ریزی می شود.

عراقی ادامه داد: نصب دوربین های ثبت تخلف از نظر روانی باعث رعایت سرعت مطمئنه از سوی مردم می شود همچنین ایجاد جدا کننده در معابر و اتوبان ها زمینه عبور نکردن مردم از عرض معابر و استفاده از پل عابر پیاده را فراهم می کند.

وی اظهار داشت: پل های عابر پیاده باید به گونه ای باشند که مردم به جای پیمودن عرض جاده به استفاده از این پل ها رغبت داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان اضافه کرد: موتورسواران بخش زیادی از جانباختگان سوانح رانندگی را تشکیل می دهند بنابراین در صورت توصیه به استفاده از کلاه ایمنی باید کلاه های مناسب و استاندارد را نیز برای ترک نشین موتورسیکلت فراهم کرد.

۷۵۲۶/۲۰۹۰

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.