مدیر عمرانی سازمان بسیج سازندگی استان همدان از ساخت و مرمت 500 واحد منزل مسکونی روستایی آسیب دیده از سیل به همت بسیج سازندگی در سطح استان خبر داد.
علی‌اصغر رحیمی در حاشیه آغاز احداث منزل مسکونی آسیب دیده از سیل در  روستای سمیران اسدآباد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: در پی بارندگی های سیل آسای فروردین ماه  سالجاری و وقوع سیل خسارت بسیاری به منازل روستایی وارد شد که بسیج سازندگی استان باید بر اساس سهمیه 500 واحد مسکونی روستایی آسیب دیده را تا پایان سال احداث و مرمت کند.
وی افزود: از سهمیه احداث و مرمت 500 واحد منزل مسکونی در سطح استان توسط بسیج سازندگی، 350 واحد در قالب مرمت و 150 واحد در قالب احداث در نظر گرفته شده است.
رحیمی خاطرنشان کرد: ساخت و مرمت این تعداد سهمیه استان بین شهرستان های استان متناسب با توان و ظرفیت و درصد خسارت ناشی از سیل اخیر تقسیم شده که سهم اسدآباد از سهمیه 500 واحدی، احداث 25 واحد منزل مسکونی آسیب دیده از سیل به همت بسیج سازندگی شهرستان توسط گروه های جهادی خواهد بود.
وی تصریح کرد: برای احداث هر واحد که ساخته خواهد شد، به حمایت هر واحد 3 مسجد قرار داده شده که این 3 مسجد برای ساخت یک واحد منزل مسکونی روستایی از بین نمازگزاران کمک های مردمی لازم را جمع آوری  خواهند کرد.
رحیمی تصریح کرد: برای هر واحد منزل مسکونی که تحت حمایت کمیته امداد و یا بهزیستی باشد از طریق بسیج اصناف یک سری کامل از لوازم خانگی درنظر گرفته می شود که این لوازم تحویل عزیزان داده خواهد شد.
مدیر عمرانی سازمان بسیج سازندگی استان همدان با اشاره به سهمیه 25 واحدی احداث منزل مسکونی آسیب دیده از سیل در شهرستان اسدآباد به همت بسیج سازندگی، گفت: در حال حاضر کار ساخت احداث یک منزل مسکونی آسیب دیده از سیل در روستای سمیران اسدآباد به همت 6 گروه جهادی با محوریت مسجد و همکاری اهالی و خیرین آغاز شده است.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.