فرماندار رزن با اشاره به پتانسیل های گردشگری سردرود گفت : سردرود دارای جاذبه‌ها وظرفیت های خوبی در حوزه گردشگری است که می‌توان از این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در افزایش جذب گردشگر استفاده کرد.

به گزارش ایلنا، سید رضا سلامتی با اشاره به کوه بغراطی بابانظر به عنوان نمونه گردشگری شهرستان رزن گفت: ساخت کمپ گردشگری دراین روستا و حفاظت از این منطقه بکر طبیعت که بیش از ۲۰۰ نوع گیاه دارویی دارد جزء اهداف ما است  که برای رفاه حال گردشگران انجام خواهدشد.

وی به راه‌اندازی خانه های بوم گردی در بخش سردرود اشاره کرد و گفت : برای جذب بهتر گردشگر ،خانه های بوم گردی روستای بابانظر و چورمق  فعال خواهد شد.

فرماندار رزن به حوزه اشتغال در بخش سردرود پرداخت و گفت: ماکیان الوند یک مجموعه بسیار محرک در زنجیره تولید گوشت مرغ و پروتئین  است که با اعتباری  بالغ بر ۹ میلیارد تومان در سردرود در حال احداث است.

سلامتی افزود: این پروژه  ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با راه اندازی دو خط تولید  برای ۱۴۰ نفر اشتغال مستقیم و۳۰۰ نفر اشتغال غیر مستقیم به همراه خواهد داشت.

در ادامه فرماندار به شرکت تعاونی فرش بزم آرا اشاره کرد و گفت:  این مجموعه در زمینه  فعالیت‌های مختلف فرش آموزش تا تولید در روستای چورمق احداث شده است که برای ۴۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

فرماندار رزن در پاسخ به اینکه ارتقاء بخش شدن روستای بابانظر به کجا رسید گفت : طرح در مرحله شهرستانی تکمیل و تایید شده است  و پرونده به استان ارسال شده   که با نگاه مثبت کارشناسان امیدواریم  این مهم به زودی محقق شود.

 سردرود دارای بیش از ۳۰مکان تاریخی و گردشگری است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.