اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا باب الله فتحی روز سه شنبه در جلسه اعضای شورای اداری شهر جوکار اظهار داشت: با وجود تشکیل جلسه های متعدد ستاد مدیریت بحران و همدلی و تلاش شبانه روزی مسئولان دستگاه های اجرایی و همراهی و همدلی مردم، شاهد بروز خسارت هایی بودیم که در کنار آثار و برکت های ناشی از این بارش ها قابل اغماض است.
وی افزود: حدود 2 هزار و 100 واحد مسکونی در روستاها و 400 واحد مسکونی در شهرهای ملایر بین 10 تا 100 درصد تخریب و یا آسیب جدی دیدند که خسارت ها در این حوزه طی روزهای آتی اعلام می شود.
فرماندار ویژه ملایر به نام گذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره و بیان کرد: انتخاب «رونق تولید» به عنوان سرلوحه اهداف و برنامه های اجرایی سال جدید، الزام هایی دارد که همه ما موظف به پایبندی و اجرای آنها در راستای تحقق شعار سال هستیم.
فتحی پرهیز از نگاه سیاسی به حوزه اقتصاد و پذیرش دیدگاه های کارشناسان و نظرهای فعالان اقتصادی را گام نخست عبور از رکود و تحقق رونق تولید برشمرد و اجرای قانون رفع موانع تولید و ایجاد سهولت در کسب و کار را از دیگر الزام های رونق تولید عنوان کرد.
وی بر لزوم آسان سازی فرآیندهای صدور مجوز فعالیت های اقتصادی و روند اخذ تسهیلات تاکید کرد و افزود: اعتلای اقتصادی کشور و رفع تهدیدات از منابع حیاتی مردم و ملت، مستلزم ایجاد هماهنگی در نظام اداری همپای تحولات نوین جهانی و بروز رسانی قوانین و مقررات است.
معاون استاندار همدان ضمن تاکید بر تلاش برای تحقق شعار سال توسط مدیران اظهار داشت: نخستین گام از اجرای سند سه ساله توسعه شهرستان ملایر در افق 1400 را امسال باید محکم و استوار برداریم.
فتحی گفت: این سند راهبردی به ابتکار استاندار همدان و با بهره گیری از توان مدیریتی و کارشناسی شهرستان، در 43 سرفصل تدوین و وظایف تمامی دستگاه های اجرایی همراه با برش های بخشی، مشخص و منابع لازم نیز پیش بینی شده است.
وی یادآور شد: این سند در یک گام خود در راستای رفع مشکل اشتغال، ایجاد 10 هزار فرصت شغلی جدید در افق 1400 را پیش بینی و برنامه ریزی کرده است.
فرماندار ویژه ملایر همچنین سال گذشته را با همت و تلاش مجموعه مدیریتی شهرستان، هدایت های استاندار همدان و همدلی و همراهی نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، سالی سرشار از موفقیت های بزرگ و رخدادهای ارزنده برشمرد و افزود: این روند موفقیت و توسعه امسال باید شتاب بیشتری بگیرد.
فتحی ثبت 2 هزار و 400 اشتغال در سامانه رصد، افتتاح و شروع عملیات اجرایی صدها طرح عمرانی، سفر معاون اول رییس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی به ملایر، ثبت نظام تولید انگور ملایر در سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد(فائو)، برگزاری دومین جشنواره شهر ملی منبت، برگزاری ده ها یادواره شهدا و اجرای ده ها عنوان برنامه فرهنگی و اجتماعی را از جمله دستاوردهای سال گذشته برشمرد.
وی گفت: تحقق این اهداف مرهون حمایت، مساعدت و همراهی مردم شریف و فرهنگ مدار این شهرستان با خادمان خود در دولت و دیگر دستگاه های اجرایی و خدماتی است.
به گزارش ایرنا، بارش های شدید در ملایر در دهه اول و دوم فروردین امسال خسارت زیادی بر جای گذاشت و پنج تن بر اثر غرق شدگی در رودخانه ها و ریزش آوار ناشی از بارش برف و باران جان خود را از دست دادند.
7528/2090
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.