اخبار مرتبط

ناصر عارف روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با انجام مشاوره شغلی و استعدادیابی در این خانواده‌ها در صورت امکان خوداشتغالی بنیاد شهید و امور ایثارگران با پرداخت تسهیلات این افراد را مورد حمایت قرار می‌دهد.
وی با بیان اینکه سهمیه اعتبار اشتغال روستایی 225 میلیارد ریال بوده است اظهار داشت: این اعتبارات در قالب پرداخت وام از طریق صندوق اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و پرداخت وام‌هایی از منابع داخلی است.
مدیرکل بنیاد شهید همدان با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برعهده رسانه‌ها است افزود: در جامعه کنونی نباید نقش جوانان ایثارگر در جامعه به فراموشی سپرده شود چراکه باید نسل‌های جدید نسبت به مقام ایثارگران به دید تکریم و تجلیل نگاه کنند.
وی در خصوص برنامه‌های روز گرامیداشت شهدا همزمان با 22 اسفندماه نیز اظهار داشت: در روزهای آینده یادواره شهید شاخص نیروی دریایی سعید هادی مقدم و شهید قهاری در دانشگاه علوم پزشکی و حسینیه امام(ره) برگزار می شود.
عارف اضافه کرد: سالانه در استان همدان 500 یادواره به صورت مردمی برگزار می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران همدان افزود: روز چهارشنبه هفته جاری نیز عطرافشانی گلزار مطهر شهدا با حضور جمع کثیری از ایثارگران به همراه قرائت زیارت عاشورا در گلزار شهدای همدان و شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.
عارف در خصوص دیگر برنامه‌های روز بزرگداشت شهدا نیز بیان کرد: روز سه‌شنبه همراه با برگزاری یادواره شهید قهاری از سه نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهیدان طالبیان، هادی فضلی و حاج رسول حیدری رونمایی می‌شود.
وی افزود: این نرم‌افزارها شامل عکس، دلنوشته، وصیت‌نامه و آثاری در معرفی سیره این شهیدان است و از ابتدای شروع ساخت این نرم‌افزارهای چند رسانه‌ای تاکنون 15 نرم‌افزار موفق به عرضه برای علاقه‌مندان به سیره شهدا شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران همدان تاکید کرد: هفت هزار و 422 مزار مطهر و 693 گلزار شهدا در استان همدان وجود دارد.
وی درباره ساماندهی گلزار شهدا گفت: در استان همدان 693 گلزار شهدا وجود دارد که 44 گلزار شهری و 649 گلزار روستایی است.
عارف افزود: در مجموع در گلزارهای شهری چهار هزار و 442 مزار و 2 هزار و 980 مزار مطهر نیز در گلزارهای روستایی وجود دارد.
وی ادامه داد: در مجموع هفت هزار و 422 مزار مطهر و 693 گلزار شهید در سطح استان همدان داریم که همه ساماندهی شده و تاکنون در استان 443 شهید مفقود‌الاثر شناسایی شده است.
عارف در زمینه تعیین کمیسیون پزشکی جانبازان و مجروحان جنگی نیز گفت: در بنیاد شهید استان هرساله چندین کمیسیون پزشکی برگزار می‌شود و امسال نیز پنج کمیسیون برای یک‌ هزار و 230 جانباز برگزار شد تا تناسب مجروحیت آنها تعیین درصد شود.
استان همدان حدود هشت هزار شهید ، یک هزار آزاده و 17 هزار جانباز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
7523/2087
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.