مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی هرمزگان از ردیابی ملخ صحرایی در بیش از 2 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی این استان خبر داد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: با توجه به هشدارهای سازمان فائو و حفظ نباتات، اجرای عملیات ردیابی ملخ صحرایی، نیمه دوم سالجاری در بیش از ۲ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی این استان انجام شده است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، سید عبدالرضا اشرف منصوری روز یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: این میزان پایش با مشارکت نیروهای مردمی و کشاورزان و همچنین بکارگیری از سیستم‌های جدید ردیابی که اخیرا آموزش‌های استفاده از آن در اختیار همکاران در مدیریت جهادکشاورزی شهرستان ها قرار گرفته، انجام شده است.

وی بیان داشت: همچنین از ابتدای دیماه سالجاری تاکنون نیز عملیات ردیابی ملخ های صحرایی با استفاده از نرم افزار جدید ( ELOCUST۳M) در هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی هرمزگان انجام شده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی هرمزگان اظهارداشت: این میزان ردیابی در تهیه نقشه‌های پیش آگاهی ملخ های صحرایی در جنوب کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه استان هرمزگان به عنوان یکی از خطوط ورود این آفت به کشور شناخته شده است، بیان داشت: هرمزگان از جمله استان‌های دارای رکورد بالا در میزان ردیابی با نرم افزار یادشده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.