با افزایش پل‌های تلسکوپی در پروژه ترمینال فرودگاه کیش، ظرفیت مسافری این فرودگاه با افزایشی دو برابری به ۶ میلیون نفر می‌رسد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به انعقاد قرارداد 10 پل تلسکوپی برای پروژه فرودگاه بین المللی کیش، گفت: با بهره برداری از این پل ها ظرفیت فرودگاه کیش دو برابر افزایش می یابد.

به گزارش جماران، غلامحسین مظهفری صبح امروز در بازدید از پروژه ترمینال فرودگاه بین المللی کیش، از تامین ۱۰ پل تلسکوپی به ارزشی بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان خبر داد و گفت: با انعقاد قرارداد با یکی از شرکت های دانش بنیان کشور نخستین پل تلسکوپی وارد پروژه ترمینال فرودگاه بین المللی کیش شد.

مظفری در ادامه افزود: با انعقاد این قرارداد هر دو هفته یکی از پل های تلسکوپی به پروژه ترمینال فرودگاه بین المللی کیش اضافه می‌شود و تعداد آنها به ۱۰ پل تلسکوپی افزایش می‌یابد.

وی ضمن قدردانی از شرکت ملزومات برق و معاونت علمی ریاست جمهوری در خصوص تخصیص تسهیلات و پشتیبانی دانش و فنی این پروژه تصریح کرد: این مهم در سالی که "جهش تولید" از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده است با کمک صندوق پژوهش و نوآوری و تعهداتی که سازمان منطقه آزاد کیش داشت یکی از نیازهای جدی کشور در بخش تجهیزات فرودگاهی با بهره گیری از تخصص و تجربه شرکت طرف قرارداد به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که بیش از ۴۲۰ نفر در این پروژه مشغول به کار هستند اظهار داشت: با افزایش نیروی انسانی، فعالیت این پروژه سرعت بیشتری خواهد گرفت و تلاش بر این هست تا پایان سال جاری این مجموعه به بهره برداری برسد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.