به گزارش خبرنگار مهر، حسین فرشیدی یکشنبه شب در نشست با خبرنگاران در تشریح آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان هرمزگان، ۲ هزار و ۴۵۶ بیمار با تشخیص بیماری حاد تنفسی تاکنون بستری شده‌اند که ۲ هزار و ۱۸۱ نفر از این تعداد بهبود یافته‌اند و ۱۱۴ نفر همچنان بستری، ۷۱ نفر ایزوله، ۲۲ نفر در آی. سی. یو و ۲۱ نفر در بخش‌های عادی بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با ابراز نگرانی از افزایش ناگهانی آمار مبتلایان به کرونا در شهر بندرعباس، گفت: ۶ هزار و ۷۶۲ نفر به‌صورت سرپایی به‌دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه‌گیری شده‌اند که تنها ۹۶۳ مورد مثبت بوده است.

فرشید ی عنوان کرد: تاکنون ۳۵۶ نفر بهبود و ترخیص شده‌اند، ۵۲۰ نفر تحت مراقبت خانگی هستند، ۳۴ نفر تکمیل درمان را سپری می‌کنند و ۲۴ نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند.

وی با بیان اینکه از ابتدای آغاز اپیدمی کرونا در هرمزگان تاکنون ۲۹ نفر بر اثر این بیماری در هرمزگان فوت کرده‌اند، عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر دیگر فوت کرده‌اند که خانم ۶۵ ساله با سابقه فشار خون بالا در بندرعباس فوت کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: تعداد ۴۶ نفر در استان در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده که ۴۶ نفر از شهرستان بندرعباس به شمار آمار افراد مبتلا به کرونای مثبت جدید در هرمزگان اضافه شد.

فرشیدی اضافه کرد: بندرعباس با ۶۸۳، میناب با ۹۰، کیش با ۵۲، قشم ۴۳، حاجی‌آباد با ۲۵، بندرلنگه با ۲۶، رودان با ۱۸، پارسیان با ۱۲، بندر خمیر با ۶، بستک ۶ و جاسک ۲ مورد؛ جزئیات روند توزیع ابتلاء به ویروس کرونا در استان هرمزگان است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.