سرپرست جمعیت هلال احمر هرمزگان با اشاره به بارش شدید باران و تگرگ در استان اظهار داشت: بدون فاصله نسبت به دادن اقلامی همچون پتو، موکت و چادر نسبت به اسکان اولیه این خانواده شش نفره ساکن در منزل تخریب شده اقدام شد.

مختار سلحشور ادامه داد: عملیات ترمیم و بهسازی این منزل مسکونی توسط امدادگران هلال احمر در دست انجام است تا از بروز آسیب بیشتر پیشگیری شود، همچنین ۹ خودروی گرفتار در آب رهاسازی شد.

وی اضافه کرد: نیروهای امدادی سراسر استان در حالت آماده باش به سر می برند تا در صورت بروز حادثه وارد عمل شوند.

براساس اعلام هواشناسی هرمزگان. بیشترین میزان بارندگی سامانه ناپایدار کنونی تا ساعت ۱۸ و ۳۰دقیقه شامگاه شنبه به میزان ۳۰.۳ میلیمتر در بندرعباس ثبت شده است.

معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: شهرستان های رودان با ۲۲.۵ میلیمتر  و سیریک با ۱۸.۳میلیمتر در ردیف بعدی بارندگی قراردارند.
کیانوش عارفی شامگاه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در این مدت در شهرستان میناب ۹.۸ میلیمتر، حاجی آباد  ۳.۷، خمیر ۳.۶، قشم دریایی ۲.۴، قشم فرودگاهی ۱، بندرلنگه ۱ و بشاگرد و جاسک کمتر از صفر میلیمتر باران باریده است.
معاون هواشناسی هرمزگان علام کرد: با نفوذ و فعالیت موجی ناپایدار، بارندگی، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی از امروز شنبه آغاز شده و تا روز یکشنبه ادامه دارد.
عارفی گفت: این سامانه موجب ابرناکی، رگبار باران و رعد وبرق گاه تگرگ، افزایش لحظه ای سرعت باد می شود.
وی یادآور شد: مدل های بارشی، تمرکز و روند بارش ها در روز شنبه در محدوده مناطق شمالی، مرکزی بتدریج شرقی و غربی هرمزگان و تنگه هرمز و در روز یکشنبه برروی جزیره های خلیج فارس و سواحل غربی استان را نشان می دهد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.