مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش روز جمعه در این المپیاد گفت: المپیادهای درون مدرسه ای نماد کوچکی از برنامه های بازی های المپیک است که برای آن ها علاوه بر مراسم افتتاحیه، اهتزاز پرچم، سرود ملی، مشعل بازی ها، برگزاری رقابت ها و اختتامیه نیز در نظر گرفته شده است.
محمد جعفری افزود: هدف این المپیاد ورزشی شناسایی استعدادهای ورزشی دانش آموزان در رشته های مختلف ورزشی، تمرین مشارکت جویی و تعامل مطلوب اجتماعی برای رسیدن به یک هدف مشترک است.
وی، شادابی، تحرک و شناسایی استعداد های ورزشی را از دیگر اهداف مهم المپیاد درون مدرسه ای عنوان کرد.
این مسوول اظهارداشت: نظام آموزش و پرورش کشور، بدنبال تربیت نسلی شاداب و با نشاط است که دانش آموزان در کنار فراگیری علوم مختلف از سلامتی، تحرک و پویایی لازم نیز برخوردار باشند.
مشارکت ۳۸۰دانش آموز هرمزگای درالمپیاد ورزشی درون مدرسه ای
 مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: در این المپیاد ورزشی بیش از ۳۸۰هزار دانش آموز در بیش از سه هزار و ۵۰۰آموزشگاه هرمزگان مشارکت دارند.
موسی دادی زاده سرخایی افزود: در این المپیاد تمامی رشته های ورزشی توپی و میدانی، بازی های دبستانی و پرورشی، یازی های بومی –محلی و بازی های حیاط پویا قابلیت اجرایی دارد.
وی بیان داشت: مدارس با توجه به شرایط و فضاهای موجود خود می توانند هریک از ورزش های نام برده را انجام دهند.
این مسوول اظهارداشت: المپیاد ورزشی مطابق سند تحول نظام آموزش وپرورش و باهدف تربیت ساحت بدنی و زیستی و نیز ترویج فرهنگ تحرک و پویایی در بین دانش آموزان برگزار می شود.
 دادی زاده سرخایی افزود: اجرای این المپیادها زمینه‌ را برای مشارکت هرچه بیشتر دانش آموزان در فعالیت‌های اجتماعی وتشویق آن‌ها به کار، گروهی و تیمی و همچنین مقابله با معضلات اضافه وزن و چاقی در بین دانش آموزان فراهم می کند.
وی یادآور شد: رشد اعتماد به نفس، خودباوری، گذشت برای رسیدن به هدف مشترک، ایجاد نشاط و شادابی و تقویت روحیه جنگندگی و تلاش برای کسب نتیجه دلخواه را می توان از دیگر اهداف این المپیاد عنوان کرد.
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.