این جشنواره با قصه‌گویی محمد رنجبر با قصه «اشکبوس»، الهه جمالی‌فرد با «خوشمزه‌ترین کلوچه»‌، آناهیتا محلفی با «شهر خوبی‌ها» و سمیه اسلامی با «یه پرش، دو پرش و سه پرش» آغاز شده و تا ظهر امروز ۱۷ مهرماه ادامه دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان در ابتدای این جشنواره گفت: در این دوره از جشنواره قصه‌گویی ۱۶۳ اثر در بخش صحنه‌ای به دبیرخانه این جشنواره ارسال و در نهایت ۷۴ اثر برای رقابت قصه‌گویان توسط داوران انتخاب شد.

ناهید سلیمانی احمدی افزود: از ۱۶۳ اثر قصه‌گویان این دوره از جشنواره، ۸۹ اثر در  بخش دختران و پسران، ۶۶ اثر در بخش زنان و مردان و ۸ اثر نیز متعلق به بخش پدربزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها است.

وی بیان داشت: در این دوره از جشنواره ۱۱ برگزیده شامل( ۵ برگزیده بخش زنان و مردان)،( ۳ برگزیده دختران وپسران) و ( ۳ برگزیده بخش پدربزرگ و مادربزرگ) انتخاب و به مرحله منطقه‌ای بیست‌ و دومین جشنواره قصه‌گویی امسال در مشهد مقدس راه‌ می‌یابند.

این مسوول ادامه داد: بیست‌و دومین جشنواره قصه‌گویی در ۲ بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و قصه‌گویی ۹۰ ثانیه‌ای برگزار می‌شود.         

سلیمانی احمدی، آثار دریافتی در بخش ۹۰ ثانیه‌ای بیست‌ و دومین جشنواره قصه‌گویی از استان هرمزگان را ۱۵۱ اثر اعلام کرد که در تهران داوری خواهد شد.

مرحله استانی جشنواره قصه‌گویی در هرمزگان در مرکز فرهنگی و هنری آفرینش بندرعباس درحال برگزاری است و تا فردا پنج‌شنبه ادامه می‌یابد.

داوری این دوره از جشنواره استانی برعهده محمد سایبانی کارگردان و بازیگر تئاتر، عاطفه جمالی مدرس دانشگاه هرمزگان و نعیم اسدی کارشناس مسوول فرهنگی، هنری و ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان برعهده دارند.

مرحله منطقه‌ای بیست‌و دومین جشنواره قصه‌گویی امسال در مشهد مقدس برگزار و راه‌یافتگان آن در شب یلدا در تهران باهم به رقابت می‌پردازند.

۹۸۸۷/۶۰۴۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.