نویسنده و کارگردان نمایش "بریم بریتانیا" گفت: هدف فعلی این نمایش 10 شب اجرا در بندرعباس از 29 مرداد تا 7 شهریور است، اگر بتوانیم در شهرستان‌های دیگر استان نیز اجرا می‌کنیم.

مصیب داوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: نمایش "بریم بریتانیا" کاری از گروه تئاتر جولاسک بوده و حدود سه ماه است برای اجرای آن در حال تمرین هستیم.

وی افزود: موقعیتی تاریخی در شهر بندرعباس در گذشته را به‌عنوان سوژه قرار دادیم و پس از انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی شروع به نگراش متن کردیم.

نویسنده و کارگردان نمایش "بریم بریتانیا" ادامه داد: متن این نمایش را به‌صورت کارگاهی و همراه با گروه اجرایی نوشتیم و این‌گونه نبوده که متن را از قبل آماده کرده و در اختیار بازیگران قرار دهیم.

داوری با تأکید بر اینکه قصهنمایش "بریم بریتانیا" تقابلی است که فکر می‌کنم تماشاگران آن را دوست داشته باشند، تصریح کرد:قصه مربوط به 100 سال پیش است، نمی‌گویم عین این قصه اتفاق افتاده اما شباهت‌های تاریخی وجود دارد که به آن پروبال داده و به مرحله اجرا رساندیم.

وی با بیان اینکه قصد داریم کار را برای اجرا در 29 مردادماه امسال در پلاتو آفتاب به روی صحنه ببریم، عنوان کرد:دوست داریم تماشاگران کار را ببینند و با قطعیت می‌گویم که لذت خواهند برد، نمایش بازیگران خیلی خوب و خلاقی دارد که با دل‌وجان کار می‌کنند؛ تقریباً روزی پنج ساعت تمرین می‌کنیم و کار به مرحله خوبی رسیده است.

نویسنده و کارگردان نمایش "بریم بریتانیا" اظهار کرد: قطعاً یکی از برنامه‌های گروه این است که کار را برای ارائه در یکی از جشنواره‌های تئاتر نیز آماده کنیم اما در وهله اول اجرای عمومی در بندرعباس و در صورت امکان در شهرهای دیگر هرمزگان برای ما مهم است.

داوری ادامه داد: هدف فعلی 10 شب اجرا در بندرعباس از 29 مرداد تا 7 شهریور است، اگر بتوانیم در شهرستان‌های دیگر استان نیز اجرا می‌کنیم.

وی در پایان در معرفی عوامل این نمایش گفت: عاطفه اقتداری، سارا ساربانی، لیلا غلامی، نسبیه جمشیدی، معصومه قدرتی، ریحانه جعفری، آرتمیس خراسانی و رضا جوذری بازیگران و رضا آزاد دریایی مشاور نویسنده و کارگردان را در این نمایش تشکیل می دهند.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.