رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام اینکه مرتکبین جرایم خاص و خشن و اخلالگران در نظم و امنیت عمومی زیر ذره بین دستگاه قضایی قرار دارند، اظهار کرد: مقابله سریع و قاطع با اراذل و اوباش در دستور کار است و دستگاه قضا از اقدامات امنیت آفرین پلیس در برخورد با برهم زنندگان آسایش و امنیت مردم حمایت می کند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، علی صالحی در جلسه کمیته راهبردی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی استان هرمزگان، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را خط مقدم دستگاه قضایی در مبارزه با جرایم و برقراری امنیت پایدار برشمرد و خاطرنشان کرد :تقویت نیروی انتظامی به معنای تقویت دستگاه قضایی است.

صالحی با بیان اینکه این  نیروی پر صلابت به عنوان ضابط عام دستگاه قضایی، توانسته دادگستری استان را به منظور احقاق حقوق عامه یاری کند، تصریح کرد: در نتیجه تلاش های شبانه روزی نیروی خدوم انتظامی و مجموعه دادگستری استان هرمزگان امنیت استان نسبت به گذشته ارتقاء یافته، مجرمان و متخلفین از اجرای نیات شوم و خرابکارانه خود پشیمان شده اند.

مقام عالی قضایی هرمزگان با اشاره به دغدغه ویژه مقام معظم رهبری و مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در خصوص موضوع قاچاق عنوان کرد: رونق تولید در گروی مقابله با قاچاق است و مبارزه با قاچاق کالا، شرط پیاده سازی اقتصاد مقاومتی است و به منظور بستر سازی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توان داخلی، باید فضای اقتصادی کشور را  برای قاچاقچیان نا امن کرد و با برنامه ریزی دقیق و  اتخاذ تمهیدات مناسب، ارتکاب قاچاق را به سمت افزایش ریسک پذیری به ضرر قاچاقچیان بر هم زد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین اظهار کرد: ضرورت دارد تمامی دستگاه های متولی در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز به صورت منسجم و هماهنگ عمل کنند.

صالحی با تأکید بر هم افزایی هرچه بیشتر دستگاه قضایی و نیروی انتظامی به منظور مقابله بی امان با قاچاق و صیانت از اقتصاد کشور، خاطرنشان کرد: با  اتخاذ تمهیدات مناسب و تشریک مساعی میان دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باید گریزگاه های قاچاقچیان از نظارت های قانونی بسته شود.

وی با بیان اینکه مرتکبین جرایم خاص و خشن و اخلالگران در نظم و امنیت عمومی زیر ذره بین دستگاه قضایی قرار دارند، ابراز کرد: مقابله سریع و قاطع با اراذل و اوباش در دستور کار است و دستگاه قضا از اقدامات امنیت آفرین پلیس در برخورد با برهم زنندگان آسایش و امنیت مردم حمایت می کند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اعلام این مطلب که عرصه بر هنجارشکنان فرهنگی و اقدام کنندگان بر خلاف عفت عمومی تنگ خواهد شد، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با همکاری نیروی انتظامی در جهت  جلوگیری از هر نوع ساختار شکنی و  اقدام بر خلاف اخلاق و عفت جامعه از هیچ اقدام قانونی فروگزار نخواهد کرد.

  وی اضافه کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای هنجارشکنان و تبیین ارزش‌های اخلاقی و دینی به ویژه در حوزه عفاف و حجاب، از جمله برنامه های درنظرگرفته شده در راستای فرهنگ سازی در این حوزه است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام این مطلب که جلب اعتماد عمومی و افزایش رضایتمندی مردم باید مبنای همه عملکردها قرار بگیرد، تصریح کرد: با تکریم ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی رضایتمندی مردم بیشتر می‌شود و با افزایش رضایتمندی‌هاف سرمایه‌های اجتماعی نظام نیز افزایش می‌یابد.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.