معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: با مشارکت بخش دولتی و خصوصی به ویژه بنگاه های بزرگ اقتصادی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی در هرمزگان با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان تشکیل می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارسف ایرج حیدری در نشست هماهنگی تشکیل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت تشکیل این صندوق، عنوان کرد: تشکیل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی در استان با مشارکت بخش دولتی و خصوصی می تواند موتور محرکه برای شرکت های دانش بنیان در زمینه تامین سرمایه اولیه آنها باشد.

وی تصریح کرد: استان هرمزگان با توجه به استقرار گسترده صنایع و بنگاه های اقتصادی، تشکیل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان با مشارکت بنگاه های اقتصادی و صنایع برای ایفای  مسئولیت اجتماعی آنها ضروری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: تشکیل صندوق پژوهش و فناوری در استان ها به برنامه سوم توسعه کشور برمی گردد، عدم تشکیل این صندوق  در هرمزگان یک خلاء اساسی برای گسترش فعالیت های علمی با حمایت از شرکت های دانش بنیان برای ورود به بازار می باشد که باید در اسرع وقت این خلاء جبران شود.

حیدری خاطرنشان کرد: تشکیل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان مطالبه و مورد تاکید استاندار محترم استان است و ضروری است بنگاه های اقتصادی گام اساسی برای تشکیل این صندوق بر دارند.

وی تصریح کرد: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان با توجه به نقشی که در حمایت از شرکت های دانش بنیان دارد مطالبه مردم استان و همچنین جامعه علمی استان می باشد و مهم است که بنگاه های اقتصادی ، صنایع و مدیران دستگاه های اجرای ذیربط نسبت به تحقق این مهم اهتمام ویژه داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: با توجه به اینکه به زودی صندوق پژوهش فناوری و نوآوری غیردولتی استان با مشارکت بخش دولتی و خصوصی تشکیل می گردد بنگاه های اقتصادی و صنایع استان در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود نسبت به تامین منابع مالی تشکیل صندوق اهتمام ویژه به خرج دهند.

دکتر علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان نیز در این جلسه به نقش صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی اشاره کرد و افزود: توانمندسازی یکی از وظایف اصلی این صندوق است .

  وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی صندوق در استان هرمزگان یکسری شروط باید رعایت شود، افزود: یکی از شروط راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری ، غیردولتی بودن آن است که بر اساس الزامات صندوق نوآوری و شکوفایی می‌بایست حداکثر ۴۹ درصد از سرمایه صندوق متعلق به بخش دولتی و حداقل ۵۱ درصد متعلق به بخش خصوصی باشد که طبق این دستورالعمل میزان مشارکت بخش خصوصی می‌تواند از ۵۱ درصد نیز بالاتر برود .

  رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان همچنین با اشاره به تلاش پارک علم و فناوری هرمزگان برای راه‌اندازی صندوق گفت: از دو سال پیش اقدامات لازم برای راه‌اندازی این صندوق آغازشده که با پیگیری‌های صورت گرفته، آورده بخش خصوصی تاکنون تکمیل نشده که با تحقق آن می‌توان به راه‌اندازی صندوق اقدام کرد .

  وی با بیان اینکه حداقل سرمایه اولیه صندوق می‌بایست سه میلیارد تومان باشد، گفت: به هر میزان که ما بتوانیم آورده در صندوق داشته باشیم صندوق نوآوری و شکوفایی ۹ برابر آن به استان اختصاص خواهد داد .

  فتی همچنین گفت: سرمایه‌گذاران صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی سهامدار این مجموعه خواهند بود و در تصمیمات آن نقش خواهند داشت .


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.