نمایش خشکسالی و دروغ به کارگردانی بهنام پانیزه و تهییه کنندگی سید محمد بنی هاشمی و نقش آفرینی سارا شاهمرادی، افسانه پرمر و محمدجامه شورانی به مدت هشت شب از 16 تا 24 تیرماه در پلاتو آفتاب بندرعباس در دو سانس 19:30 و 21:30 به روی صحنه رفته است.

به گزارش ایسنا، مطنقه خلیج فارس، در این نمایش که بهنام پانیزه، سارا شاهی، افسانه پرمز و محمد جامه شورانی به ایفای نقش می پردازند، بهنام پانیزه(کارگردان)، محمد یعقوبی(نویسنده) و سید محمد بنی هاشمی(تهیه کننده) حضور دارند.

خشک‌سالی و دروغ نمایش‌نامه‌ای است نوشته‌ی محمد یعقوبی که نخستین‌بار در سال ۱۳۸۷ به کارگردانی محمد یعقوبی در جشنواره‌ی تئاتر تهران اجرا شد. داستان این نمایش بر تأثیر دروغ در روابط بین افراد در خانواده تأکید دارد اما اولین و آخرین کنش روابط را از حوزهٔ ارتباط خصوصی افراد به ارتباط خانوادگی و به صورت عام‌تر به روابط اجتماعی تعمیم می‌دهند. هر کدام از این کنش‌ها از رویدادهای ساده‌ای مانند خر و پف کردن، غذا درست کردن و... شروع می‌شود و به صورتی واقع‌گرایانه به بحران می‌رسد. این فرآیند در رابطهٔ میان شخصیت‌ها تکرار می‌شود تا این که عمق پیدا کرده و به فاجعه ختم شود. ساده‌بودن شروع این کنش‌ها به همزادپنداری مخاطب با شخصیت‌ها بسیار کمک می‌کند.

نمایشنامه "خشکسالی و دروغ" توسط انتشارات افراز چاپ‌شده و به چاپ چهارم رسیده‌است. نسخه ترکی این نمایشنامه نیز با ترجمه "هومن بهمنی جلالی" توسط انتشارات میتوس بویت در ترکیه منتشر شده ‌است. «خشکسالی و دروغ» و «ماه در آب» اولین نمایش‌نامه‌های ایرانی منتشر شده در ترکیه هستند./عکس: امیرحسین خورگویی


***

برای دیدن گزارش ویدئویی ایسنا کلیک کنید


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.