به گزارش ایرنا، ایرج حیدری روز سه شنبه در نشست ستاد استانی نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس اظهارداشت: این کینه ورزی های دشمنان همیشه با تدبیر و سیاست های و اقدام های مناسب در کشورمان ناکام مانده است.
وی ادامه داد: امروزه با گسترش و سرعت رسانه های پرسرعت و مجازی این امکان فراهم است تا به شکل های مختلف نام و هویت خلیج فارس را به مردم جهان معرفی شود.
معاون استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه روز ملی خلیج فارس متعلق به همه است، خواستار همکاری هرچه بیشتر ادارات دولتی این استان در برگزاری جشنواره ها و برنامه های این روز شد.
حیدری از دیگر موارد مهم در راستای برگزاری هرچه بهتر برنامه های روز ملی خلیج فارس توجه به کودکان و آینده سازان کشور اشاره کرد و افزود: در این راستا نهادهای فرهنگی برنامه هایی با محتوای مناسب و جذابیت کافی تولید و عرضه کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز گفت: جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس آبرو و حیثیت این استان است و مشارکت دستگاه های مختلف می تواند در کیفیت بخشی برنامه ها موثر باشد.
رضا کمالی زرکانی افزود: برنامه های این دوره از جشنواره از طریق رسانه های خارجی در سطحی گسترده پخش می شود.
وی حمایت های استاندار هرمزگان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران سازمان ها و ادارات باعث شده جشنواره امسال یکی از پربارترین جشنواره ها در هشت دوره اخیر باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یادآور شد: در راستای اهمیت جشنواره بین المللی خلیج فارس دهها برنامه موضوعی در رشته های مختلف تولید و در سراسر استان در حال اجرا است.
به گزارش ایرنا، آیین نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس دهم اردیبهشت با حضور سید عباس صالحی،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولان بلندپایه کشوری و استانی در تالار شهید آوینی برگزار می شود.
همچین به همین مناسبت با همکاری نیروی دریایی منطقه یکم دریایی بر روی 'رزم ناو سهند' ناو جنگی ارتش جمهوری اسلامی ایران به اهتزاز درمی آید.
دهم اردیبهشت ماه به مناسبت سالروز آزادسازی جزیره هرمز از اشغال بیگانگان بوسیله امام قلی خان در دوره صفویه به نام روز ملی خلیج فارس نامگذاری شده است.
سردار امام قلی خان در این روز (21آوریل 1622میلادی) موفق شد به 117 سال تسلط پرتغالی ها بر سواحل جنوبی کشور پایان دهد.
این روز در سال 1384 به نام روز «ملی خلیج فارس» نامگذاری شد.
9887 /6048
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.