«اسماعیل خانجانی» روز دوشنبه همزمان با هفته معلولان در گفت و گو با ایرنا افزود: یکهزار و یکصد و یک معلول این شهرستان از خدمات مستمری ماهیانه و هدفمندی یارانه برخوردار هستند.
وی با بیان اینکه یکصد و ۷۰ معلول در سامانه دریافت مستمری ثبت نام شدند و در نوبت دریافت مستمری هستند، اظهار داشت: یکهزار۲۹۴معلول مرد و ۷۴۱ معلول زن  از خدمات این نهاد حمایتی بهره مند هستند .
خانجانی گفت: ۲۳۶ معلول بینایی، ۸۰۴ معلول جسمی و حرکتی، ۴۳۷ معلول ذهنی، ۵۸ معلول روانی، ۳۸۴ معلول شنوایی و ۱۶ معلول گفتاری در خمین ساکن هستند.
وی پرداخت حمایت های موردی در قالب کمک هزینه حق پرستاری، تامین وسایل بهداشتی معلولان ضایعه نخاعی، هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان، کمک هزینه مناسب‌سازی، درمان و ایاب و ذهاب، کاشت حلزون، توانبخشی، ارایه خدمات توان پزشکی را از جمله خدمات این نهاد در حوزه توانبخشی بیان کرد ...
رئیس بهزیستی خمین تصریح کرد: مرکز نگهداری معلولان ذهنی دختر بالای ۱۴ سال، مرکز روزانه معلولان جسمی حرکتی سرای خوبان آفتاب و مرکز غیردولتی راون آسا از واحدهای فعال این شهرستان برای ارایه خدمات به معلولان است ...
خانجانی با اشاره به اجرای طرح توان‌بخشی مبتنی بر جامعه (سی بی آر) در روستاها گفت: این طرح با هدف شناسایی و توانمندسازی معلولان ساکن در روستا اجرا می شود و  ۶ تسهیل گراین طرح را در مناطق روستایی خمین اجرا می کنند.
رئیس بهزیستی خمین افزود: به مناسبت هفته معلولان در مراکز نگهداری و شبانه روزی جشن برگزار و در روستاهایی که تسهیل گرطرح سی بی آر دارد از معلولان موفق تجلیل می‌شود.
خانجانی با تاکید بر اشتغال مددجویان با هدف توانمندسازی آنها گفت: کارگاه قالی بافی معلولان روستای شهابیه از توابع خمین در این هفته افتتاح می شود.  
هفت هزار نفر در خمین زیر پوشش نهاد حمایتی و خدماتی بهزیستی قرار دارند.
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.