سردار«محسن کریمی» روز یکشنبه در یازدهمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی افزود: امروز مجموعه کارهای محتوایی بسیاری انجام شده در ذیل کنگره به یک جریان اثربخش تبدیل شده است.

وی اظهار داشت: اقدامات گسترده‌ای در خصوص پرداختن به اندیشه امام (ره) در کنگره انجام شده که تهیه بیش از ۱۵ کتاب و ارائه بیش از صدها مقاله تخصصی بخشی از این فعالیت‌ها است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: تهیه اطلس جامع حضرت امام(ره) می‌تواند در کنار کارهای محتوایی کنگره جای گیرد و در واقع این کار یک ضرورت است چراکه هرچقدر بر روی اندیشه حضرت امام کار شود، هنوز هم جای کار باقی است.

سردار کریمی افزود: استفاده از شخصیت‌های برجسته علمی و فکری که به طور ویژه بر روی شخصیت حضرت امام (ره) کار کرده‌اند می‌تواند مسیر را برای ما مشخص کند تا بتوان اقدامات انجام شده را طبق چارچوب و افق اصلی برداشت.

وی اظهار داشت: منظومه فکری امام و مقام معظم رهبری افقی به سمت تشکیل تمدن اسلامی دارند و لذا ما هم باید کارهای محتوایی را با افق تشکیل تمدن غنی اسلامی برنامه ریزی کنیم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: برنامه‌ریزی برای استفاده ۶۰ هزار دانشجو از اردوهای گردشگری شهید مجید ایزدپناه مدنظر دانشگاهیان است که می‌تواند سرمایه گذاری مناسبی برای تربیت نسل انقلابی ایجاد شود.

سردار کریمی افزود: آثار و برکات فعالیت‌های محتوایی کنگره روز به روز در حال نمود است و یکی از همین نمادها همسویی بیشتر دانشگاه‌ها با موضوع امام و شهدا  است.

وی اظهار داشت: امروز در استان مرکزی جریان‌سازی خوبی به برکت کنگره شهدا شکل گرفته که باید این جریان تقویت شود و استمرار پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: همه حرکت‌ها در گام دوم کنگره باید به شکل هدفمند و بر اساس اهداف مشخص انجام شوند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: نیاز است اصل طرح جامع کربلایی کاظم ساروقی در شورای فرهنگ عمومی استان مطرح تا در مورد اجرایی شدن و جزئیات آن برنامه ریزی شود چراکه فراهم شدن زیرساخت‌ها در این خصوص برای استمرار کار یک ضرورت است.

سردار کریمی افزود: پرداختن به حوزه کودکان در برنامه‌های محتوایی کنگره باید بیشتر قابل توجه باشد.

وی اظهار داشت: امروز ستاد کنگره تبدیل به یک قرارگاه جامع فرهنگی شده چراکه افراد،کمیته‌ها و کارگروه‌های مختلفی در این قرارگاه کارهای فرهنگی عمیقی انجام می دهند.

وی توضیح داد: سه محور اصلی در برنامه‌های گام دوم کنگره پیش بینی شده که کارقرآنی با رویکرد کربلایی کاظم ساروقی، کار فرهنگی با محوریت امام(ره) و پرداختن به شهدا از جمله این محورها هستند که هم افزایی زیرمجموعه های کنگره در این سه محور یک ضرورت است و برنامه ریزی‌های لازم برای برنامه‌های سال آینده با این ۳ محور انجام شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری پرداختن به معارف انقلاب با دو بعد مبانی انقلاب و تاریخ انقلاب است که کنگره شهدای استان مرکزی در خصوص تاریخ انقلاب کارهای خوبی انجام داد ولی نیاز است بر روی مبانی بیشتر کار شود.

سردار کریمی افزود: طرح ولایت که کار تشکیلاتی عمیق در راستای کارکردن بر روی مبانی انقلاب است که انتظار این است در گام دوم نیروهای انقلاب تجهیز شوند و طرح ولایت می‌تواند این کار بزرگ را انجام دهد.

وی اظهار داشت: امروز طرح ولایت یک تکانه‌های فرهنگی در کشور ایجاد کرده که اگر این حرکت استمرار پیدا کند به طور قطع به نتایج خوبی دست پیدا می‌کند.

سردار کریمی بیان کرد: دفاع از انقلاب اسلامی نیازمند ابزار است که طرح ولایت می‌تواند به عنوان یک ابزار برای دفاع از انقلاب استفاده شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: از ابتدای انقلاب آن جریانی که جلوی هجمه های دشمن ایستادگی کرد جریان ناب انقلاب بود که امروز آن تفکر عمیق انقلابی باید تشکیل و تقویت شود.

سردار کریمی افزود: نباید بگذاریم جوانان و نوجوانان فاصله بیشتری با تفکرات عمیق انقلاب بگیرند و کارکردن بر روی مبانی انقلاب یک ضرورت است.

وی اظهار داشت: قرارگاه شهید بهنام محمدی ظرفیت بسیار مناسبی برای پرداختن به معارف انقلاب دارد که از این ظرفیت گسترده هم باید به نحو شایسته‌ای استفاده کرد.

استان مرکزی در دفاع مقدس بیش از ۶ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.