مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۶۱۴ هزار کیلوگرم تخم مرغ خوراکی از ابتدای سال جاری تا کنون با نظارت اداره کل دامپزشکی از این استان به کشور عراق صادر شد که این محصول در مدت مشابه سال گذشته صادراتی نداشته  است.

دکتر«محسن شانقی» گفت: ۲۷ هزار و ۵۰۰ قطعه ماهی زینتی نیز امسال با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به کشورهای عراق، افغانستان و ترکیه و ۹۶ هزار کیلوگرم خوراک و مکمل طیور به کشور افغانستان و ترکیه صادر شده است.

وی ادامه داد: ۴۵ هزار کیلوگرم مرغ منجمد نیز در این مدت با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به کشور عراق صادر شد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۱۳ میلیون و۶۲۵ هزار  قطعه جوجه ریزی از ابتدای سال جاری تا کنون در واحدهای مرغ گوشتی، تخم گذار و مادر انجام شد که تعداد جوجه ریزی در این واحدها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱ درصد افزایش یافته است.

شانقی یاد آور شد: ۱۰ میلیون و ۳۳۸ هزار قطعه جوجه ریزی در مدت مشابه سال گذشته در واحدهای پرورش مرغ گوشتی، تخم گذار و مادر انجام شده است.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۴۲۱ مورد بازدید و مراقبت فعال در چهار ماه امسال در مراکز صنعتی طیور، روستاها و زیستگاه های حیات وحش و کشتارگاه های استان مرکزی انجام و پنج هزار و ۸۸۸ مورد نمونه برداری آزمایشگاهی در این بازدید ها صورت گرفته است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۸۰۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.

۱۹۵۵/۶۰۱۳/

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.