اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، «بهروز اکرمی» روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: بیشترین رویکرد این شورا به مقوله سخت افزاری است اما توجه به این امر نباید باعث شود بخش نرم افزاری مورد توجه قرار نگیرد.
وی اظهار داشت: اگر بهترین مدارس ساخته شود اما افت تحصیل در دانش آموزان مشاهده شود، تمام هزینه ها هدر خواهد رفت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: بسیاری از انسان های فرهیخته تاریخ کشور با بهره گیری از کمترین امکانات تحصیلی؛ موفقیت های بزرگ را کسب کرده اند.
اکرمی افزود: چند دستور کار شورای آموزش و پرورش در سال 98 باید در خصوص کیفی سازی آموزشی استان پیش بینی شود.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: هشت میلیارد دلار از درآمد صادراتی کشور به کشور بازنگشته که این مهم توسط دستگاه های مربوط در حال بررسی است.
سید«مهدی مقدسی» افزود: فرایند بودجه ریزی و تنظیم بودجه کشور صحیح نیست و با دولتی شدن، توان مدیریت و اداره کشور به سختی ممکن است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت :32 هزار هزار میلیارد بودجه کشور در بخش هزینه ای صرف می شود که باید اصلاح شود.
مقدسی افزود: این شیوه بودجه ریزی باعث شده تا حق آموزش و پرورش از بودجه محقق نشود.
وی اظهار داشت: 10 هزار میلیارد ریال در بودجه 98 به نوسازی مدارس اختصاص داده شده اما با این حال، هنوز حق معلمان به عنوان قشر زحمت کش جامعه محقق نشده است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه حکیمانه رهبر معظم انقلاب برای اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور عملیاتی خواهد شد.
مقدسی افزود: حق آموزش و پرورش در ابعاد مختلف در بودجه محقق نشده که با اصلاح ساختار بودجه ای امید است این حق فراهم شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز گفت: اجلاسیه شهدای فرهنگی استان سوم اردیبهشت ماه در اراک برگزار می شود.
«شهریارفولادوند» افزود: برگزای این اجلاسیه نیازمند همکاری تمام دستگاه های استان برای توسعه گسترش فرهنگ ارزشمند شهادت و ایثار است.
وی در ادامه اظهار داشت: نرخ گذرتحصیلی از جمله مباحث مهمی است که در دستور کار شورای آموزش و پرورش استان قرار گرفته تا کارشناسان نسبت به این مهم مطالعات دقیق و جامع را انجام و در نشست های آتی گزارش کاملی را ارایه کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: مرحله مقدماتی علمی افت گذرتحصیلی در بین دوره ابتدایی اول به دوم طرح موضوع شده است.
فولادوند افزود: برخی نتایج نشان داده است که نرخ گذرتحصیلی دختران نسبت به پسران در برخی مناطق استان به علت ازدواج دختران، مهاجرت، ضعف پایه ای و قبولی در سایرمدارس بیشتر است.
وی اظهار داشت: در سرجمع استانی در طول سه سال در دوره ابتدایی به متوسطه اول سال 94 و 95 نرخ گذر تحصیلی 91 درصد بوده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: کوی کوثر اراک به 10 مدرسه 12 کلاسه نیاز دارد تا فضای لازم اموزشی تامین گردد.
وی اظهار داشت: دولت با اعتبارات خود توانایی ساخت این تعداد مدرسه را در کوی کوثر اراک ندارد بنابراین باید از ظرفیت خیران استفاده شود.
رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان مرکزی نیز گفت: از 2 هزار و 100 مدرسه موجود در استان 700 مدرسه توسط خیران ساخته شده ‌است.
'علی فخاری' افزود: 20 فضای آموزشی در 6 ماه اول امسال و 19 فضای آموزشی در نیمه دوم امسال در استان ساخته شده است.
وی اظهارداشت: یک هزار و 114 فضای آموزشی در استان نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارد.
رئیس نوسازی مدارس استان مرکزی گفت: کوی کوثر در اراک و کوی علوی در ساوه نیاز مبرم به فضای آموزشی دارند که با توجه به کمبود اعتبارات استانی باید از ظرفیت خیران استفاده شود.
وی افزود: 80 کلاس کانکسی در استان وجود دارد که برای حذف این تعداد مدرسه نامناسب نیاز است با بهره گیری از ظرفیت خیران مشکل کمبود فضای آموزشی استان رفع شود.
معاون آموزش ابتدای اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: 613 هزار و 794 کم سواد و بی سواد در سه دوره مختلف از سال 58 تاکنون در استان سواد آموزی را فراگرفته اند.
'علی محمد غلامی' افزود: جمعیت هدف در حوزه سوادآموزی در گروه سنی 10 تا 49 در جمعیت زنان و مردان مقایسه شده که نتایج آن نشان می دهد رشد سواد از سال 55 برای مردان از 56 درصد در سال 95 به 91 درصد افزایش یافته است.
معاون آموزش ابتدای اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: در حوزه زنان نیز در سال 55 رشد 26 درصد و سال 96، رشد 82 و 2 دهم درصد حاصل شده است.
راه اندازی مجمع خیران در شهرهای تفرش، آشتیان، فراهان، خنداب و کمیجان توسط فرمانداری‌ و گزارش دقیق از نرخ گذر تحصیلی از مصوبات این نشست بود.
227 هزار دانش آموز در 2269 مرکز آموزشی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.
6991/3075
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.