هوای تهران دوباره آلوده شد/ هشدار فوری به مردم که باید رعایت کنند

براساس داده های شرکت کنترل آلودگی هوای شهرداری تهران، در این شرایط توصیه می شود که بیماران قلبی و عروقی، کودکان، سالمندان و زنان باردار در خانه بمانند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای تهران در ساعت ۱۰ امروز بر روی عدد ۱۰۲ قرار دارد و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به نوشته ایرنا و براساس داده های شرکت کنترل آلودگی هوای شهرداری تهران، در این شرایط توصیه می شود که بیماران قلبی و عروقی، کودکان، سالمندان و زنان باردار در خانه بمانند.

پایتخت نشینان از ابتدای امسال تاکنون، پنج روز هوای پاک، ۸۴ روز هوای سالم، ۱۸ روز هوای ناسالم برای گروه سنی حساس و یک روز هم هوای ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی استنشاق کردند.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۱۰ روز هوای پاک، ۲۱۸ روز هوای قابل قبول، ۹۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

دیدگاه تان را بنویسید