به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ قاسم محمدی گفت که در پی کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع گازگرفتگی در یکی از مناطق روستایی شهرستان نوشهر، ماموران انتظامی سریعاً به محل حادثه عزیمت کردند.

وی افزود: ماموران با حضور در محل حادثه در بررسی های اولیه دریافتند، مردی ۶۰ ساله ساکن تهران حین استراحت در  ویلایی در یکی از مناطق روستایی شهرستان نوشهر به علت مسدود بودن لوله بخاری منزل دچار مسمومیت و گاز گرفتگی شد.

فرمانده انتظامی نوشهر با اشاره به انتقال پیکر بی جان این مرد به سردخانه و تشکیل پرونده برای بررسی پزشکی قانونی به شهروندان هشدار داد در استفاده از وسایل گاز سوز با رعایت نکات ایمنی مراقب باشند تا دچار سانحه نشوند.

بر اساس گزارش سازمان پزشکی قانونی ۳۶ نفر امسال بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در استان جان خود را از دست دادند که ۱۷ نفر از آنان غیربومی و گردشگر بودند.

بر پایه آمار پزشکی قانونی مازندران پارسال ۲۲ نفر، سال ۹۵ ،۳۰ نفر و در سال ۹۴ نیز ۱۲نفر در اثر گازگرفتگی جانشان را در مازندران از دست دادند.
گاز گرفتگی افراد غیر بومی و گردشگر بیشتر در خانه های استیجاری در مازندران است که استانداردهای گاز کشی به خوبی رعایت نشده و به حد کافی مسائل سلامت مسافران مورد توجه قرار نمی گیرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.