به گزارش خبرنگار ایرنا، در این تغییر و تحول مدیریتی، هادی شکوری از فوتبالیست های اسبق تیم ملی و استقلال تهران که از قضا سال های نه چندان دور در تیم خونه به خونه سابق بابل نیز به عنوان کاپیتان سابقه بازی داشت، وارد گود شد و به طور موقت با حمایت استاندار مازندران، مسوولیت مدیریتی و فنی رایکا را بدست گرفت و تا حد زیادی ضعف مدیریتی و فنی باشگاه رفع شد و نتیجه این تغییرات نیز به دست آمدن نخستین برد این تیم پس از ۱۰ هفته از رقابت های لیگ یک بود.
تیم رایکا بابل اکنون با ۸ امتیاز در رده ۱۵ جدول ۱۸ تیمی این رقابت ها قرار دارد و فردا در هفته یازدهم به دیدار استقلال خوزستان در اهواز می رود که با ۱۱ امتیاز در رده ۱۴ این رقابت ها قرار دارد و برد رایکا می تواند این تیم را تا رده ۱۲ جدول بالا بکشد.
تغییر مدیریتی شوک تیمی به رایکا
هادی شکوری که از اواخر هفته گذشته علاوه بر مسوولیت کادر فنی، امور مدیریتی را در غیاب مالکان این باشگاه به دلیل مسایل مالی در بازداشت قوه قضاییه قرار دارند، را بر عهده دارد و به نوعی همه کاره تیم است می گوید : با پادرمیانی مدیریت ارشد استان مازندران ( استاندار) و مدیرکل ورزش و جوانان و سایر مسوولان استانی، تا حد زیادی مشکل مدیریتی این تیم به طور موقت حل شد و این شوک بزرگی به تیم وارد کرد تا بتواند در نخستین دیدار پس از این تغییرات به برد کسب سه امتیاز بازی در خانه برسد.
بازیکن اسبق استقلال تهران گفت: این برد نشان داد تیم رایکا از قبل که افراد دیگری مسوولیت فنی آن را بر عهده داشتند نیز از ظرفیت خوبی برخوردار بود و با تغییر و تحول مدیریتی و فنی و شوک وارده ناشی از حمایت مسوولان استانی ، تیم به مدار اصلی خود برگشت و توانست نتیجه بگیرد.
وی اضافه کرد: این تیم برای رسیدن به جایگاه بهتر در رقابت های لیگ یک نیازمند تداوم حمایت مسوولان استانی و شهرستانی دارد و امیدواریماین روند حمایتی ادامه یابد تا بتوانیم دل هواداران پرشمار بابلی رایکا  که حمایت بی دریغی از این تیم و در گذشته نیز از خونه به خونه داشتند را شاد کنیم.
سرمربی رایکا بابل خاطرنشان کرد : ما در ادامه کار راه دشواری در پیش داریم و اگر حمایت های مسوولان ادامه پیدا نکند، احتمال برگشت به روزهای بد برای این تیم وجود دارد و نیاید اجازه دهیم که تیم به وضعیت بد گذشته برگردد و این کار نیز در گرو حمایت مسوولان و تلاش مدیران باشگاه است که ما با تمام توان سعی می کنیم تا از داخل و بیرون حمایتی های مادی و معنوی از باشگاه را جذب کنیم.
حامیان مالی در گروه پخش زنده 
مالک موقت باشگاه رایکا بابل می گوید: در شرایط فعلی اکثر تیم های خصوصی حاضر در رقابت های لیگ یک و برتر با مشکلات مالی مواجه اند و این صرفا به تیم و باشگاه رایکا بر نمی گردد، ولی برای مساعدت مالی در ادامه کار ما نیاز به جذب اسپانسر داریم و قطعا نیز حامیانی برای این کار به میدان می آیند.
شکوری افزود: حامیان مالی در صورتی از تیم ما حمایت خواهند کرد که ما بتوانیم مجوز پخش زنده دیدار خانگی تیممان را از شبکه استانی داشته باشیم و تاکنون نیز رایزنی با مدیران صداو سیما در استان انجام شد و امیدواریم که این رایزنی ها به نتیجه برسد.
وی اضافه کرد: اگر ما نتوانیم پخش زنده دیدار را از شبکه استانی داشته باشیم، قطعا اسپانسرها نیز رغبتی برای کمک به تیم ما نخواهند داشت، چرا که آنها نیز برای کمک نیاز به معرفی و تبلیغات دارند و این کار نیز صرفا با پخش زنده از رسانه ملی حداقل در داخل استان فراهم است.
پرداخت ۱۵ درصد از قرارداد بازیکنان 
سرمربی تیم رایکا بابل گفت : تاکنون حدود ۱۵ تا ۱۷ درصد از قرارداد اولیه بازیکنان رایکا پرداخت شد و امیدواریم که ما نیز بتوانیم در آینده نزدیک با کمک مسوولان استانی و حامیان مالی پرداختی را به بازیکنان داشته باشیم تا آنها امیدوارانه به بازی خود ادامه دهند.
شکوری می گوید: به هر حال بازیکنان ما نیز نیاز به شارژ مالی دارند و وضعیت رو به پیشرفت تیم تا حد زیادی حامیان مالی را برای کمک به ما ترغیب می کند و به بازیکنان نیز روحیه مضاعفی خواهد داد.
مدیرعامل باشگاه رایکا بابل نیز معتقد است که با آمدن هادی شکوری در راس کادر فنی و مدیریتی باشگاه و حمایت مسوولان تیمشان روند رو به رشد را در پی گرفته و امیدوار است که این روند در بازی آینده به طور محسوس با برد و حتی تساوی در خارج از خانه ادامه یابد.
اکبر پرهیزگار افزود: بازی با استقلال خوزستان  که سابقه قهرمانی در لیگ برتر و بازی در بالاترین سطح فوتبال کشور را داشته آن هم در  اهواز دشوار است و اگر بازیکنان ما در دو بازی آینده که در برابر استقلال خوزستان در اهواز و قشقاوی شیراز در بابل داریم حداقل چهار امتیاز کسب کنند، تیم ما تا میانه جدول صعود می کند و امید ما به آینده بیشتر می شود.
وی اضافه کرد : برنامه ما برای سال جاری قرار گرفتن تیم در کمرکش جدول و ماندن در دسته یک و رقابت های جام آزادگان است و تمام برنامه صعود به لیگ برتر را باید در فصل آینده این رقابت ها پیگیری کنیم و با حمایت مسوولان استانی این تیم توان صعود را دارد.
مازندران با داشتن بیش از ۱۱۰ بازیکن در سطح اول رقابت های فوتبال در داخل کشور دو تیم در لیگ برتر و لیگ یک دارد که نساجی قائمشهر نماینده مازنی ها در لیگ برتر است که با ۱۰ امتیاز در رده نهم جدول قرار دارد و رایکا بابل نیز با ۸ امتیاز و ۱۰ بازی در رده ۱۵ این رقابت ها قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.