به گزارش خبرنگار ایرنا ، بارش اواخر اسفند پارسال و ۱۲ فروردین امسال در مازندران سبب طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب شده بود که بیشترین میزان خسارت و سیلاب مربوط به رودخانه تلار بوده است .

در شهرستان سیمرغ طغیان رودخانه و جاری شدن سیلاب به بسیاری از منازل مسکونی و زمین های کشاورزی خسارت وارد کرد و بارندگی شدید باران در ۱۲ فروردین ماه گذشته هم به دیواره حفاظتی  رودخانه تلار در شهر زیراب خسارت وارد کرد.

هادی نیک اختر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : شرکت آب منطقه ای به منظور جلوگیری از خطرات احتمال سیلاب در آینده نقاط حادثه خیز در رودخانه تلار را شناسایی کرد که از ۲۲ کیلومتر مسیر رودخانه تلار در شهرستان سیمرغ تاکنون ۱۴ کیلومتر بازگشائی و اصلاح مسیر آن انجام شده است .

وی با اعلام اینکه برای لایروبی و بازگشائی رودخانه تلار در شهرستان سیمرغ هشت پیمانکار مشغول به فعالیت هستند، گفت: با اصلاح مسیر در صورت وقوع سیلاب در آینده هیچ مشکلی برای کشاورزان و منازل مسکونی در مسیر رودخانه به وجود نخواهد آمد .

مدیر آب منطقه ای شهرستان قائمشهر  ، سیمرغ ، جویبار ، سوادکوه و سوادکوه شمالی با بیان اینکه طغیان رودخانه تلار در ۱۲ فروردین ماه به یک کیلومتر از دیواره حفاظتی این رودخانه خسارت وارد کرد ، افزود : برای دیواره حفاظتی رودخانه تلار پنج پیمانکار مشغول به فعالیت هستند .

نیک اختر بیان کرد : تاکنون از یک کیلومتر دیواره حفاظتی در شهر زیراب ۴۰۰ متر آن انجام و مابقی هم در حال انجام شدن است .

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.