ابوذر قربانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۸۸۰ دستگاه  اجرایی مازندران به شبکه دولت متصل شدند و در این زمینه جز پنج استان برتر کشور هستیم که این اتصال افزایش سرعت مکاتبات اداری و پشتیبانی راحت دستگاه های اجرایی را به همراه دارد.

وی ادامه داد: کاهش هزینه های کاغذی و پستی، افزایش سرعت مکاتبات اداری و پشتیبانی مناسب از دستگاهها را یکی از مهمترین دستاورد این دستگاه ها در اتصال به ۱۷ سامانه موجود در شبکه دولت است.

مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری مازندران بر ضرورت اتصال دهیاری ها به شبکه دولت تاکید کرد و افزود: با توجه به امضای تفاهم نامه بین اداره شرکت مخابرات استان و این اداره کل تمامی یک هزار دهیاری در مازندران به شبکه دولت متصل می شود.

وی با اشاره به اتصال ۴۰ دهیاری شهرستان نور در سالجاری به شبکه دولت گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته ۵۰۰ دهیاری تا پایان سال و مابقی نیز تا یکسال آینده با اعتبار یک میلیارد تومانی به این شبکه وصل خواهند شد. 

استان مازندران دارای یک هزار دهیاری است.

وی تصریح کرد: با اتصال دهیاری ها استان به شبکه دولت علاوه بر کاهش تردد روستائیان به شهر و مرکز استان برای ارائه و پیگیری درخواست ها از دستگاه های دولتی شاهد کاهش هزینه های سفر و خطرات آن خواهیم بود.

قربانی خاطر نشان کرد: برخی از تجهیزات و سرورهای لازم برای اتصال دهیاری ها به شبکه دولت فراهم شده است و مابقی نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.