غلامرضا قنبری روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که بارندگی شدید سبب آبگرفتگی ۱۲هزار هکتار زمین کشاورزی شده و کشت چهار هزار هکتار از مزارع کلزا، سویا، گندم و  علوفه از بین برده است.

کشت کلزا  و گندم به طور معمول از نیمه دوم  شهریور در میان بند و ارتفاعات استان مازندران آغاز می شود. دوره کشت کلزا در زمین‌های شالیزاری استان نیز عمدتاً در مناطق جلگه‌ای و دشت از پنج مهر تا پانزدهم آبان است.

وی با بیان این که ۱۸۰کیلومتر نیز از جاده های بین مزارع نیز تخریب شده است، ادامه داد: علاوه بر انباشت رسوب ، دیواره هفت آب‌بندان این شهرستان نیز  تخریب و خسارت جدی به این منابع آبی وارد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه سطح زمین های کشاورزی زراعی و باغی شهرستان را ۲۱ هزار هکتار اعلام کرد و بیان داشت:  در حال حاضر  کشاورزان در حال تمیز و پاک کردن مزارع از گل و لای هستند.

بارندگی شدیدی که هواشناسی مازندران هم از چند روز قبل پیش بینی کرده بود، یکشنبه شب  شرق استان را فراگرفت و طی چند ساعت بیش از ۱۴۰ میلی متر باران در شهرستان گلوگاه در شرقی ترین نقطه مازندران بارید.

این بارندگی شدید سبب جاری شدن سیلاب و خسارت به زیرساخت ها ، اراضی کشاورزی و آبگرفتگی تعدادی خانه در مناطق روستایی و شهری شد. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.