رئیس سازمان بسیج کشور گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سند راهبردی برای ما در مراحل پیش رو است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سردار غلامرضا سلیمانی صبح امروز در مجمع بسیجیان استان مازندران که در سالن الغدیر سپاه کربلای این استان در ساری برگزار شد ،اظهار داشت: دشمنان اسلام با فرماندهی آمریکای جهانخوار که در 40 سال گذشته به تشکیل یک جبهه گسترده و بزرگ علیه انقلاب اسلامی دست زدند و از تمام توانایی مرتجعین منطقه برای کند کردن حرکت اسلامی و پیشگیری از تسری انقلاب اسلامی بعنوان یک الگو برای جهان بهره گیری کردند.

وی افزود:اما ملت ایران با صلابت وارد چهلمین دهه عمر انقلاب اسلامی شد و بیانه گام دوم مقام معظم رهبری بعنوان سند راهبردی پیش روی ما قرار گرفت.

رئیس سازمان بسیج کشور به موقعیت استثنایی کشور ایران اشاره کرد و گفت: برای اینکه ملت ایران بتواند در چنین جایگاهی قرار بگیرد الزاماتی برایش وجود داشت ؛اگر به آن توجه نکرده بود امروز شاهد این گستردگی و پیروزی نبودیم.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف نظیر فرهنگی،سیاسی،اقتصادی ،علمی و فناوری ،دفاعی و غیره از موقعیت های خوب و استثسنایی برخوردار است.

سلیمانی با بیان اینکه ویژگیهایی که در ملت ایران وجود دارد در دیگر ملت ها نیست ، برگزاری دو انتخابات همزمان در کشور و حضور پرشور مردم را پای صندوق های رای از مهمترین ویژگی ملت ایران دانست که این مشارکت در صحنه سیاسی در مقایسه با دیگر کشورها ستودنی است.

وی قدرت سیاسی و فهم و بصیرت مردم ایران از مسائل بین المللی و داخلی اشاره کرد و افزود: حتی قانون اساسی ما برای جهانیان الگو است.

سلیمانی به بعد فرهنگی ملت ایران اشاره و حضور در اعتکاف،محرم،اربعین،روز قدس و... از جمله ابعاد فرهنگی مردم ایران یاد کرد و گفت: حضور پرشور مردم در سیل اخیر کشور روح ایرانی و اسلامی را در صفحات زندگی ملت ایران ثبت کرد.

رئیس سازمان بسیج کشور ادامه داد: از کنار قدرت فرهنگی مردم ایران نباید به سادگی گذشت، چرا یک قدرت ستایش برانگیز و دارای گستره جهانی و بیان کننده قدرت و سابقه تاریخی و انقلابی است.

وی با اشاره قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ما کشوری کاملا وابسته بودین که 60 هزار مستشار امریکایی در ارتش ما قرار داشت و به نوعی نقش ژاندارمی آمریکا را ایفا می کرد حتی یک نظامی اجازه دست زدن به یک سلاح ساده را نداشت اما امروز برغم جنگ گسترده در دهه اول انقلاب که جنگ را به ما تحمیل شد ،مکتب دفاعی انقلاب به مرحله پیشرفت رسید.

سلیمانی با اعلام اینکه ایران جزء هشت کشور دنیا بلحاظ قدرت نظامی است در حالی که ما معتقدیم قدرت نظامی تمام قدرت یک ملت نیست ،خاطرنشان کرد: قدرت ملت ایران قدرت دفاعی ایران اعجاب جهانیان را برانگیخته است 

وی درباره قدرت فناوری ایران گفت :بلحاظ میزان رشد علمی ما جزءنرخ رشد متوسط دنیا هستیم و در رشته های مختلف علمی،نانو،مهندسی ،هوا و فضا و سلول بنیادین پیشرفت های قابل توجه ای داریم.

 در بعد سیاسی، ملت ایران دارای مردم سالاری نمونه و الگو و مشابه این مردم سالاری در دنیا وجود ندارد و در 40 سال گذشته هر سال یک انتخابات کاملا آزاد و با مشارکت حداکثری مردم در کشور برگزار شد که در مقایسه با دمکراسی های مصطلح جهان امروز، مشارکت در صحنه سیاسی ستودنی است.

سلیمانی در ادامه از قدرت اقتصادی جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و گفت: قدرت اقتصادی ایران منحصر به فرد و استثنایی است .

سلیمانی با اشاره به اینکه کشور ایران بلحاظ ذخائر ملی نفت و گاز رتبه اول دنیا را به خود اختصاص داده است، افزود: همچنین کشور ما دارای موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد در دنیا بوده و شاهراه اروپا و آسیا و با 16 کشور دنیا مرز آبی و خشکی داریم.

رئیس سازمان بسیج کشور گفت: از 13 نقطه راهبردی دنیا دو نقطه شامل تنگه هرمز و جزایر سه گانه در اختیار ایران قرار دارد و بر شمال آبراه خلیج فارس و دریای عمان تسلط جغرافیایی داریم.

وی افزود: مردم ایران به عنوان ید واحده برابر مشکلات قد علم می کنند ضمن اینکه تمام زیرساخت ها را برای برداشتن گام های تحریمی در بعد اقتصادی دارا هستیم.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.