مهدی رازجویان گفت: آزاد سازی سواحل از جمله برنامه‌های مهم و دستور استاندار است که با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا،مهدی رازجویان با اعلام این خبر گفت:  آزاد سازی سواحل از جمله برنامه‌های مهم و دستور استاندار است که با جدیت دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌های متولی و فرمانداران ساحلی باید با جدیت کامل فعالیت داشته باشند و گزارشی از عملکرد خود ارائه دهند.

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: روز پنجشنبه به همراه مدیرکل منابع طبیعی غرب مازندران در توسکاتک و سی‌سنگان شهرستان نوشهر عملیات اجرایی آزادسازی سواحل انجام شد و طبق دستور استاندار در ستاد آزادسازی سواحل، عملیات اجرایی آن در نقاط مختلف استان در حال اجراست در این منطقه هم اجرا شد.

رازجویان یادآور شد: با جدیتی که در دستگاه‌ها و عزمی که در فرمانداران ایجاد شده امید است که بتوانیم تمام سواحل را آزاد کنیم تا مردمی که به عنوان گردشگر از همه جای میهن به این استان می‌آیند از موهبت خدادای سواحل دریا استفاده کنند.

بر اساس تازه‌ترین گزارش استانداری مازندران از ۳۷۰ کیلومتر ساحل خزر حدود ۱۶۳ کیلومتر در تملک دستگاه‌های دولتی اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، نهادها انتظامی و نظامی قرار دارد که تاکنون در ۷۳ درصد از این مسافت عقب‌نشینی ۶۰ متری صورت گرفته است و ۲۳ درصد بقیه هم در مهلت مقرر عقب‌نشینی می‌کنند.

ماده ۶۳ قانون برنامه چهارم توسعه برای آزادسازی حریم ساحل تا شعاع ۶۰ متری یک سال به دستگاه‌های مختلف فرصت داده بود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.