مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کربلای مازندران از تدوین تقویم ورزشی ماندگار و جامع برای ورزشکاران مازنی خبر داد.

حسن افشار در گفت وگو با ایسنا مازندران، با اشاره به اینکه این سازمان با عملکرد مناسبی که داشته طی چندسال گذشته حائز رتبه های برتر در کشور شده است، اظهار کرد: این سازمان در حال حاضر رتبه دومی کشور را  از لحاظ عملکرد دارد.

وی افزود: تعمیق معنویت در حوزه های مختلف ورزش با برگزاری تربیت ، اخلاق و تقوا در ورزش برای مربیان اساتید و پیشکسوتان همچنین ترویج فرهنگ پهلوانی، شناسایی مروجین به سازمان بسیج ورزشکاران از جمله اقدامات این سازمان بوده است.

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کربلای مازندران برگزاری محافل قرآنی را در ماه رمضان از دیگر گام های این سازمان عنوان کرد و گفت: گرامیداشت مناسبت های مختلف با حضور ورزشکاران در حوزه های مختلف در شهرستان های استان، اجرای برنامه های فرهنگی تبلیغی به عنوان گام های چهارم و پنجم سازمان بسیج ورزشکاران بوده است.

افشار تعامل مناسب با اداره کل ورزش استان را از دیگر علل موفقیت این سازمان دانست و ادامه داد: این سازمان در مازندران به عنوان یکی از استان های پیشتاز در قسمت تعاملات، اتفاقات خوبی را رقم زده شد.

وی تصریح کرد: در سال جدید با توجه به رویکرد سپاه ورزش به عنوان یک معروف محسوب می شود و امر به ورزش نیز معروف و یک سلاح در دست انسان های صالح است ، می تواند یکی از مهم ترین ابزار صدور انقلاب به دنیا باشد .

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کربلای مازندران ادامه داد: در تعیین نقش سهم بری هیئت های ورزشی استان از مجموع 45 هیئت ورزشی که در استان فعال است با تلاش اداره کل ورزش استان و معاونین،  در حوزه های مختلف جلسات خوبی برای ایجاد تعامل و هم افزایی با ادارات این حوزه برگزارشد.

افشار با بیان اینکه دومین رویکرد در این سازمان فراهم کردن زیرساخت ها و ساز وکارهای لازم برای جذب حداکثری اعتبارات است، افزود: در کنار فرصت های فراوانی که در این حوزه وجود دارد آسیب هایی هم وجود دارد که مستلزم آن است همه مسئولان در امر ورزش و جریان سازی  پای کار بیایند.

وی به سومین گام در این رابطه اشاره کرد و گفت: جریان سازی رسانه ای سومین گام است و از آنجایی که مازندران در حوزه ورزش به اندازه چند کشور دنیا ظرفیت ها و فرصت های ورزشی دارد و سرانه آن در این حوزه در بین استان های کشوربالا است باید از این فرصت استفاده کرد.

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کربلای مازندران اضافه کرد: هرساله 200 هزار نفر در جامعه پزشکی ورزشی استان در میادین ورزشی به صورت حرفه ای و نیمه حرفه ای ورزش می کنند که حوزه مهمی برای جذب محسوب می شود؛بنابراین نیاز است راهکارهای لازم برای تسهیلات در این حوزه به جامعه ورزش استان مورد توجه قرار گیرد.

افشار معرفی شهدای ورزشکار را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و یادآور شد: استان مازندران دارای 10 هزار و 400 شهید  و 40 شهید مدافع حرم است، از این تعداد 540 شهید ورزشکار حرفه ای بودند که سازمان دهی شده تا بتوان از خانواده شهدای ورزشکار تجلیل شود.

وی تهیه یک تقویم ورزشی ماندگار و جامع را از دیگر گامها عنوان کرد و متذکر شد:  براساس آن وظایفی به عهده دستگاه ها است تا بتوان با روزشمار معکوس به برنامه های مورد نظر رسید.

این مسئول خاطر نشان کرد: متولی اصلی حوزه ورزش، اداره کل ورزش و جوانان است و فلسفه تشکیل بسیج ورزشکاران هم که 18 سال از آن می گذرد تشکیل یک جبهه متحد از ورزشکاران است تا بتواند در صدور و حفظ انقلاب پای کار باشد.

افشار تعمیق معنویت ورزشکاران، اعزام به اردوهای تفریحی سیاحتی و زیارتی، راهیان نور ، مشهد و فضا سازی برنامه های فرهنگی در باشگاه ها، تلاش برای حفظ انسجام درونی و ورود به مجموع مناطق آلوده و محروم را از دیگر برنامه ها دانست و گفت:  باید جوانان و نوجوانان را از خطراتی که وجود دارد آگاه کرد و با ورزش از این خطرات دور نگه داریم.

وی در خصوص علت کسب رتبه دوم این سازمان در بین  بسیج ورزشکاران کشور اظهار کرد: یکی از مهم ترین رویدادها که منجر به این کسب رتبه شد این بود که برنامه ها در قالب تقویم زمان بندی با درنظر گرفتن وضع موجود به سمت وضع مطلوب پیش می رود.

افشار تاکید کرد: برای رسیدن به رتبه برتر کشور و حفظ آن نیاز است همه مسئولان دستگاه ها با مشارکت خود پای کار باشند تا انقلاب اسلامی با ورزش  به همه دنیا معرفی شود و در مقابل هجمه های دشمن بایستد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.