به گزارش خبرنگار ایرنا، هواشناسی مازندران برای امروز چهارشنبه یکم خرداد ماه آسمانی نیمه ابری همراه با بارش های پراکنده به خصوص در ساعات بعد از ظهر و در ارتفاعات را پیش بینی کرده است.
بر اساس این پیش بینی، دمای هوای امروز استان مازندران در گرم ترین ساعت به حدود 27 درجه در مناطق جلگه ای خواهد رسید، اما ارتفاعات به مراتب دمای خنک تری را تجربه خواهند کرد.
شب گذشته نیز دمای هوا در برخی نقاط استان زیر 10 درجه رسید و شب خیلی خنکی برای بسیاری از مازندرانی ها بود.
کارشناس پیش بینی هواشناسی مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: از فردا پنجشنبه تا روز شنبه جوی آرام در استان حاکم می شود و اسمانی نیمه ابری و ر برخی مناطق آفتابی را مردم استان شاهد هستند.
سید ابراهیم تاکامی اظهار داشت: دمای هوا نیز در روزهای پیش رو روند افزایشی خواهد داشت و پیش بینی می شود روز جمعه در برخی مناطق جلگه ای به بیش از 30 درجه می رسد.
بوی پیش بینی کرد که برای ساعات بعد از ظهر روزهای پایانی هفته هم در ارتفاعات پدیده بارش های پراکنده رخ خواهد داد که از شدت کمی برخوردار است.
این کارشناس هواشناسی مازندران وضعیت دریای خزر را نیز نیمه مواج پیش بینی کرد و گفت: ارتفاع امواج در ساحل دریای خزر بین 40 تا 70 سانتی متر می رسد.
تاکامی همچنین افزود: در این مدت بعد از ظهر ها با پدیده باد نسبتا شدید به خصوص در مناطق ساحلی مواجه خواهیم بود و سرعت آن نیز حدود هفت متر بر ثانیه یا 26 کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود.
از امروز طرح دریا در سواحل مازندران آغاز شده است که تا پایان شهریور سال جاری ادامه خواهد داشت و بر این اساس شنا در مناطق تایین شده دریای خزر آزاد می شود.
دمای حال حاضر مرکز استان با گرم ترین دما 21 درجه سانتیگراد و سیاه بیشه نیز با 8 درجه سانتیگراد خنک ترین ایستگاه های هواشناسی هستند.
7335/1654
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.