اخبار مرتبط

شهرستان رامسر که نگین گردشگری ایران محسوب می شود و بیشترین جمعیت گردشگر مازندران را در ایام مختلف سال به خود جذب می کند به خاطر نداشتن مسیر کنارگذر در اکثر ایام سال خصوصا در تعطیلات عید نوروز با مشکل ترافیک سنگین داخل شهری مواجه است.
به اعتقاد کارشناسان یکی از عوامل جذب گردشگران، فراهم بودن زیرساخت های مختلف نظیر جاده های دسترسی آسان ، کنارگذر ، هتل ها و ... است که شهرستان زیبای رامسر سالیان زیادی از داشتن جاده کنارگذر رنج می برد و این امر سبب بروز ترافیک سنگین برای عبور خودروها در داخل شهر می شود.
فرماندار شهرستان رامسر در این خصوص با اشاره به مشکلات ترافیکی این شهرستان گفت: همه ساله در آستانه نوروز یکی از دغدغه های جدی اعضای ستاد خدمات سفر نوروزی، معضل ترافیک به دلیل حجم بالای ورود مسافران و گردشگران به این شهرستان است.
محمد آزاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در نوروز امسال طبق اسناد موجود هر روز به طور میانگین دستکم 200 هزار نفر جمعیت به این شهرستان افزوده می شدند. هر چند اعضای ستاد خدمات سفر با بهره گیری از همه ظرفیت ها سعی کرده به مسافران خدمات مناسبی ارائه دهند ولی معضل ترافیک مسافران را زمین گیر کرده بود.
وی نداشتن کمربندی را از علت های اساسی بروز معضل ترافیک در این شهرستان معرفی کرد و ادامه داد : اگرچه عملیات اجرایی طرح ملی کنارگذر ساحلی از سال ها پیش در این شهرستان آغاز و اقداماتی هم در این زمینه انجام گرفت ولی بنا به دلایلی روند اجرایی این طرح ملی مختل و متوقف شد.
عملیات اجرایی این طرح ملی اردیبهشت ماه سال 91 در قسمت ساحلی شهر گردشگرپذیر رامسر به طول حدود 10 کیلومتر با حضور وزیران وقت راه و شهرسازی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح آغاز شد و قرار بود ظرف مدت سه سال و نیم به بهره برداری برسد ولی تاکنون به سرانجام نرسید.
وی تسریع در ساخت جاده کنارگذر برای این شهرستان گردشگر پذیر را ضروری دانست و خواستار توجه بیش از پیش مسئولان کشوری و استانی برای اجرای این طرح ملی شد.
فرماندار رامسر گفت: نکته مهم آنکه مسافران، گردشگران داخلی و خارجی که این شهرستان را در نوروز به عنوان مقصد سفرهایشان برمی گزینند، شوق دارند در این روزهای طلایی به بهترین شکل برای دیدن جاذبه های گردشگری، آثار تاریخی و طبیعی بهره ببرند و بنابراین باید برای باز شدن گره کور ترافیکی در این شهرستان تدابیر ویژه ای اندیشیده شود.
آزاد، جمع آوری، حمل ، دفع و دفن حجم انبوه زباله تولیدی پراکنده مسافران و گردشگران در نقاطی از این شهرستان از جمله محدوده ساحلی ، جنگلی و حاشیه راه ها را از دیگر دل نگرانی مسئولان منطقه ذکر و در عین حال تاکید کرد که این موضوع نیز در نشست های متعدد خدمات سفر نوروزی مطرح و به شهرداران ، بخشداران و دهیاران تکلیف شده تا در زمان باقیمانده تا تعطیلات نوروزی نسبت پاکسازی این مناطق اقدام کنند.
وی ابراز امیدواری کرد که اعضای کمیته 12 گانه ستاد خدمات سفر نوروزی از آمادگی کامل برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران ، گردشگران داخلی و خارجی برخوردارند و از بیست و پنج اسفند ماه در مبادی ورودی و خروجی مسیرهای ارتباطی این شهرستان بخش های اسکان، امداد و نجات ، امنیتی و انتظامی ، بهداشتی و درمانی ، حمل ونقل فعال خواهند شد.
فرماندار رامسر همچنین خواستار نظارت بیشتر مسئولان ادارات ذیربط برنحوه عرضه مواد غذایی و کنترل قیمت ها در ایام نوروزی دراین شهرستان شد.
رامسر با دست کم 70 هزار نفر جمعیت ثابت و دست کم 500 هزار نفر جمعیت متغیر یکی از شهرستان های غربی مازندران است.
/9922/ 1602/1899
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.