اخبار مرتبط

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان در نشست با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اینکه امسال جشن های دهه فجر در استان اجتماعی تر و مردمی برگزار شد، افزود: همایش پیاده روی که همزمان با 12 بهمن و نخستین روز از ایام الله دهه فجر در ساری و برخی نقاط استان برگزار شد، مردم اقبال فراوانی نشان دادند.
وی با بیان اینکه موضوع سلامت و نشاط اجتماعی را در برنامه های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی به جشن های دهه فجر پیوند زدیم ، ادامه داد: باید بیشتر به سمت جوانان برویم و به پرسش های آنان پاسخ های اقناعی و تبیینی بدهیم.
نماینده عالی دولت در مازندران گفت: تدوین برنامه های فرهنگی و اقناعی در دستور کار استان قرار دارد و از ظرفیت روحانیون و مبلغان دینی در این راستا و در مقابله با آسیب های اجتماعی باید استفاده شود. ‎
وی افزود: نسل انقلابی که انقلاب را درک کرده است، ابعاد مختلف و دستاوردهای ارزشمند نظام را برای جوانان بازگو و تشریح کند و در این راستا همه رسالت سنگینی دارند و نباید اختلاف سلایق و دیدگاه های فکری و سیاسی، منجر به عدم آگاهی رسانی از خدمات نظام شود.
حسین زادگان با اشاره به این که سه راهبرد امید اجتماعی، تدبیر اقتصادی و اعتدال سیاسی را مبنای تعامل و توسعه بخش های مختلف قرار دادیم، گفت: هر اقدامی باید به افزایش امید اجتماعی منجر شود، مردم باید حاصل اقدامات را لمس کنند و با هم افزایی و همدلی باید خدمات مطلوب به مردم ارایه شود.
وی ادامه داد: انجام یکسری اقدامات فوق العاده با توان مدیریتی تحت عنوان برنامه 100 روزه را برای گره گشایی از برخی امور و انجام اقدامات نشاط انگیز و امید بخش به دستگاه های اجرایی ابلاغ کردیم و مدیران دستگاه ها باید در پایان این زمان، نتیجه اقدامات خود را گزارش و رسانه ای کنند.
استاندار مازندران با اشاره به این که امروز یکی از مشکلات جدی جامعه، آسیب های اجتماعی و مسایل ناشی از آن است، یادآور شد: باید از ظرفیت روحانیون، هیات ها و مبلغین دینی در محلات برای اقناع جوانان و تبیین مسایل حوزه آسیب های اجتماعی بهره برد.
وی ایجاد هم افزایی بین دستگاه های فرهنگی تاکید کرد و گفت: باید از فضاهای خالی و امکانات دستگاه ها برای اجرای راهبردهای فرهنگی در قالب برنامه ای مدون بهره گیری کنیم و در این راستا برنامه یی را آغاز کرده ایم.
حسین زادگان اضافه کرد : اقناع سازی ، جلب و جذب بیشتر مردم به دستاوردهای مهم نظام در بخش های مختلف با روش های خلاقانه یک ضرورت است.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه دشمن، پایداری مردم را هدف گرفته است، گفت: باید از همه فرصت ها بویژه فرصت ایام الله دهه مبارک فجر برای تقویت سرمایه اجتماعی و امیدافزایی در جامعه بهره برد.
حجت الاسلام محمد قمی افزود : ایستادگی مردم مازندران برای پاسداری از آموزه های آل الله، دوران دفاع مقدس و تداوم نظام جمهوری اسلامی مثال زدنی است.
وی ادامه داد: با بهره گیری از ظرفیت روحانیون و با هم افزایی با دولت می توان برای مقابله با آسیب های اجتماعی بویژه حوزه طلاق اقدامات موثر انجام داد.
2096/1899
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.