فرمانده انتظامی لرستان از کشفیک فقره فرار مالیاتی به ارزش 10 میلیارد ریال در خرم آباد خبر داد.

فرمانده انتظامی لرستان با تلاش کارآگاهان مبارزه با جرائم اقتصادی یک فقره فرار مالیاتی به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در خرم‌آباد کشف شد.

به گزارش جماران، سردار حاجی محمد مهدیان نسب در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در اجرای طرح‌های مبارزه با جرائم اقتصادی با دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی که از سوی اداره امور مالیاتی مبلغ ۱۰ میلیارد ریال مالیات بر درآمد برای وی وضع شده، پس از گذشت مدت زمان تعیین شده از پرداخت بدهی مالیاتی خود سر باز زده و این امر موجب تضییع حقوق دولت شده است، با توجه به حساسیت موضوع کارآگاهان مبارزه با جرائم اقتصادی رسیدگی به پرونده را در دستور کار خود قرار دادند.

وی تصریح کرد: در تحقیقات و بررسی‌های به‌عمل‌آمده محرز شد، فرد مذکور با توسل به شگردهای متقلبانه با دریافت کارت بازرگانی و تأسیس شرکت تجاری صوری، در قبال دریافت مبلغ ناچیزی مدارک خود را تحویل تجار و واردکنندگان کالاهای گمرکی داده و آنان نیز با سوءاستفاده از مدارک وی و انجام فعالیت‌های اقتصادی مرتکب عدم مالیات بر درآمد برای وی شده‌اند.

فرمانده انتظامی لرستان خاطرنشان کرد: در ادامه عملیات، پلیس فرد متخلف و دارنده کارت بازرگانی و شرکت صوری را شناسایی و نیز ۳ همدست وی را با هماهنگی مقام قضائی طی چند عملیات متفاوت دستگیر کردند.

مهدیان نسب با بیان اینکه افراد متخلف به بزه ارتکابی اعتراف کرده‌اند گفت: با تکمیل پرونده متهمان برای ادامه مراحل قضائی به مرجع ذیصلاح تحویل شدند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.