استاندار لرستان روز شنبه 31 خرداد ماه اعلام کرد که روزانه بین 190 تا 200 نفر در این استان به کرونا مبتلا می شوند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه روند ابتلا به بیماری کرونا در استان افزایشی است، گفت: روزانه بین 190 تا 200 نفر در این استان به کرونا مبتلا می شوند.

به گزارش جماران، سید موسی خادمی امروز ۳۱ خرداد ماه در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا  که با حضور دکتر روحانی و با محوریت وضعیت بیماری در کشور برگزار شد، گفت: متأسفانه روند ابتلا به بیماری در استان تاکنون افزایشی بوده و روزانه بین ۱۹۰ تا ۲۰۰ نفر در استان به کرونا مبتلا می‌شوند.

خادمی با اشاره به اینکه هر چند در روزهای اخیر شاهد ثبات در تعداد آمار مبتلایان بوده‌ایم، بیان کرد: افزایش مبتلایان، لزوم رعایت بیش از پیش نکات بهداشتی توسط مردم را ضرورت می‌بخشد.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی پیگیری فعالیت‌های روزمره و کسب و کار صرفاً با رعایت نکات بهداشتی مانند استفاده از ماسک میسر می‌شود.

استاندار لرستان کاهش قیمت ماسک از هفته پیش تاکنون را اقدامی تسهیل‌گرانه در زمینه پیشگیری از بیماری عنوان کرد و افزود: بر اساس مصوبه ستاد استانی مدیریت کرونا مقرر شد ماسک با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب در بازار توزیع شود که پیگیر کاهش قیمت این کالا در هفته آینده نیز هستیم تا با استفاده مردم از ماسک احتمال خطر کاهش یابد.

خادمی در ادامه با اشاره به مصوبات جلسه امروز خاطر نشان کرد: با تصویب ستاد ملی مدیریت کرونا از این پس محدودیت‌ها به صورت شهرستانی، با در نظر گرفتن شرایط و بدون تأثیرپذیری در کل استان اعمال می‌شود.

وی گفت: هر گونه اعمال محدودیت با پیشنهاد استان‌ها و با طرح در کمیته‌ای متشکل از وزیر کشور، وزیر بهداشت و تأیید رئیس جمهور میسر خواهد بود.

استاندار لرستان  یادآور شد: آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس و دانشگاه‌ها از دیگر مصوبات جلسه بود که مقرر شد ضمن لغو تعطیلی پنجشنبه‌ها، بسته به شرایط استان‌ها از اول تا ۱۵ شهریور مدارس بازگشایی شوند و در دانشگاه‌ها نیز به همین ترتیب کلاس‌ها زودتر آغاز شده تا در صورت بروز مشکل در پائیز و زمستان، دانشجویان به لحاظ آموزش متضرر نشوند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.