معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان به ایرنا گفت: اعلان های مکرر و هشدار لازم به دست اندرکاران انتخابات داده شده تا این رویدادمهم، شفاف و قانونمند برگزار شود.

محمود ثمینی با اشاره به اینکه فعالیت ستاد انتخابات امروز دهم آذرماه با ثبت نام نامزدها به صورت رسمی آغاز شده اظهار داشت: کمیته های مالی و پشتیبانی، حقوقی،‌امنیتی، اطلاع رسانی، فناوری اطلاعات، حراست و استعلامات و آموزش تشکیل و جلساتی نیز با آنان برگزار شده است.

وی ادامه داد: همه مصمم هستند انتخابات قانونمند، پرشور و بدون حاشیه برگزار شود و با صراحت به همه مجریان اعلام کرده ایم که چنانچه اصل بی طرفی را رعایت نکنند حتی در شب انتخابات نیز برکنار می شوند.

معاون استاندار لرستان همچنین با تاکید بر برگزاری انتخاباتی به دور از شبهه تصریح کرد: سیاست مدیر ارشد استان و ستاد انتخابات، ایجاد فضای پرنشاط و در عین حال سالم انتخاباتی است.

ثمینی افزود: مجریان و دست اندرکاران انتخابات باید با هرنگرش سیاسی که دارند بر مدار قانون حرکت کنند و خود را در معرض تهمت قرار ندهند چراکه برای ما تفاوتی ندارد چه افرادی به مجلس راه می یابند.

وی با بیان اینکه دموکراسی مردم سالاری دینی از مسیر انتخابات می گذرد تصریح کرد: انسجام، هماهنگی و فهم مشترک در برگزاری این رویداد سیاسی بسیار مهم است چراکه با فهم یکسان از قانون می توان اجرای صحیحی داشت.

وی اظهار داشت: بنابر قانون، وزیر کشور می تواند برای نظارت بر حسن انجام انتخابات، بازرسانی را به سراسر کشور اعزام کند که این هیات های بازرسی بازوان توانمندی برای برگزار کنندگان در استان ها و شهرستان ها هستند.

لرستان ۹ نماینده در خانه ملت دارد و مردم در هفت حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی، بروجرد و اشترینان، کوهدشت و رومشکان، دورود و ازنا، سلسله و دلفان، الیگودرز، و پلدختر و معمولان رای می دهند.

به همراه داشتن اصل  و تصویر مدارک هویتی، حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و یا معادل مورد تایید، کارت پایان خدمت و یا معافیت، الزامی است و افرادی که از مشاغل دولتی استعفا داده اند باید بر اساس ماده ۲۹ قانون، گواهی استعفای ۶ ماه قبل از انتخابات را ارایه دهند.

همچنین ماده ۲۸ قانونی شرایطی از جمله اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام جمهوری اسلامی، تابعیت ایرانی، وفاداری به قانون اساسی و اصل ولایت فقیه، نداشتن سوء شهرت،حداقل و حداکثر ۳۰ و ۷۵ سال را برای داوطلبان ضروری دانسته است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.