به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های سیاسی و عبادی نماز جمعه خرم‌آباد این هفته در مصلی الغدیر اظهارداشت: انتخابات مجلس جلوه ای از مردمسالاری دینی است، در نظام جمهوری اسلامی همه انتخابات دارای بالاترین مشارکت بود اما این دوره اهمیت خاصی دارد چرا که اولین انتخابات در گام دوم انقلاب است.
وی به مسئله خنثی شدن توطئه دشمن در گرانی بنزین اشاره کرد و افزود: دشمن به دنبال فرصت است لذا از هر فضایی برای ضربه زدن به نظام استفاده می کند.
آیت الله میرعمادی ادامه داد: آنها برای این روزها برنامه هایی چندساله طراحی کرده بودند و میخواستند با این توطئه به انقلاب ضربه بزنند اما با موضع گیری حکیمانه رهبر و بصیرت مردم این توطئه گسترده خنثی و نقش بر آب شد.
وی اضافه کرد: مردم ولایتمدار همواره ثابت کرده اند که علی رغم همه مشکلات پای نظام و انقلاب خود ایستاده اند.
نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به آخرین حضور خود در خطبه های نماز جمعه خرم آباد بیان کرد: خدا را شاکرم به حکم رهبر حکیم نزدیک به ۱۲ سال در میان مردم ولایی و قدرشناس لرستان خدمت کردم و توفیقی حاصل شد که در بخش های فرهنگی و امورات دیگر در کنار مردم باشم.
وی در ادامه به فعالیت های انجام شده در این ۱۲ سال اشاره کرد و گفت: در این سالها ۵۸۵ نماز جمعه اقامه شد و در کنار آن برنامه های متعدد فرهنگی مانند شمیم خدمت، پاسخگویی به مسائل شرعی، برگزاری مسابقات مختلف و خواندن وصایای شهدا همواره جزء جدا نشدنی نمازهای جمعه بودند.
وی افزود: وقتی به این استان آمدم 10 نماز جمعه در لرستان برگزار می شد که امروز تعداد آن به ۱۸ نماز جمعه رسیده است‌.
آیت الله میرعمادی به راه اندازی مجمع مشورتی جوانان در بیت نماینده ولی فقیه اشاره کرد و اظهار داشت : امروز این مجمع با جذب جوانان مومن و انقلابی ۴هزار و ۳۰۰ عضو دارد و تبدیل به چنان بستری برای رویش جوانان انقلابی شده که تاکنون ۱۰ نمایشگاه ملی و استانی برگزار کرده است.
وی افزود: در طول این سالها برگزاری ۷۵۰ جلسه تفسیر قرآن، سخنرانی در بیش از ۱۵۰ یادواره شهدا و همچنین برگزاری ۴۰ همایش علمی و فرهنگی مانند همایش سالانه سیره علوی از دیگر اقدامات انجام شده در استان است.
وی بیان کرد: در بحث توسعه زیرساخت های فرهنگی مصلی الغدیر خرم‌آباد با ۱۷هزار و ۸۳۶ متر مربع در قالب ۳ محراب عظیم ساخته شد که علی رغم مشکلات فراوان در حال کار و تکمیل است.
خطیب نماز جمعه خرم‌آباد احداث ساختمان جدید بیت نمایندگی ولی فقیه در استان و توسعه کمی و کیفی حوزه های علمیه خواهران برادران استان را از اقدامات مهم انجام شده در طول این سالها عنوان کرد.
وی در پایان اظهار داشت: امروز از محضر مردم ولایتمدار و قدرشناس لرستان که نسبت به اینجانب نهایت لطف را داشتند خدافظی میکنم و افتخار میکنم که بهترین دوران زندگی ام را در این استان سپری کردم و اگر در این مدت قصوری بوده تقاضا میکنم حلال بفرمایند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.