به گزارش خبرآنلاین لرستان، رضا میرزایی در جمع خبرنگاران گفت : تاسیسات آبی و شبکه‌های آبیاری کاسیان چغلوندی و طاق پل شکسته خرم آباد که در سیل ۱۲ فروردین ماه سال جاری به شدت خسارت دیده بودند با اعتباری معادل ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سیل در حال مرمت و بازسازی هستند و تاکنون هر کدام به طور جداگانه حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی افزود: عملیاتی اجرایی در این ۲ پروژه شامل لایروبی پشت بندهای انحرافی و کانال های آبرسانی، ترمیم و بازسازی بدنه بند و کانال ها، تعمیر و تعویض دریچه ها، مرمت و بازسازی قسمت های آسیب دیده شبکه آبیاری و اصلاح جاده سرویس می باشد که در حال اجراست.

جهت جبران خسارات وارده به تاسیسات آبی فقط مبلغ ۴۴ میلیارد تومان ابلاغ شده

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان با بیان اینکه در سیل ۱۲ فروردین ماه ۶۴۶ میلیارد تومان به تاسیسات آبی این شرکت شامل بندهای انحرافی و کانال های آبرسان، شبکه های آبیاری، سدها و ایستگاه های پمپاژ خسارت وارد گردید، افزود: جهت جبران خسارات وارده به تاسیسات آبی فقط مبلغ ۴۴ میلیارد تومان به ما ابلاغ شده که تخصیص آن نیز ۵۰ درصد می باشد.

میرزایی با ناکافی خواندن اعتبار تخصیصی جهت بازسازی تاسیسات آبی خسارت دیده از سیل تصریح کرد: با این وضعیت بخشی از کشاورزان ما در فصل آبیاری آتی نمی‌توانند از تاسیسات آبی خسارت دیده آبگیری کرده و تنها ممر درآمدی خود را نیز از دست می‌دهند.

46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.