• کدخبر: 1274791
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

محمدباقر نوبخت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ۱۳ هزار میلیارد تومان پاداش بازنشستگی و ۶۰۰۰ میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیز تصویب شده است.

وی با تأکید بر توجه دولت بر پرداخت حقوق و مزایای پرسنلی، تصریح کرد: در شرایط تحریم‌های بی‌نظیر علیه کشور، امسال ۱۳ هزار میلیارد تومان مطالبات گندم کاران به‌صورت کامل پرداخت شد.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور اضافه کرد: همچنین بر اساس تبصره ۱۴ قانون بودجه، دولت باید یارانه سه دهک معادل ۴ میلیون نفر را قطع کند که وزارت رفاه مسئولیت شناسایی و حذف این خانوارها را برعهده دارد.

حذف یارانه غیرنیازمندان کار دشواری است

نوبخت این مهم را بسیار حساس دانست و گفت: به نظر می‌رسد حذف یارانه غیرنیازمندان کار دشواری است و باید دقیق انجام شود.

وی همچنین ارزیابی خدمات پساسیل در لرستان را از اهداف سفر خود برشمرد و اضافه کرد: تاکنون بیش از ۷۰۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارات و ۸۰۰۰ میلیارد تومان نیز توسط نظام بانکی پرداخت شده است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور ادامه داد: ۱۱۲۵ میلیارد تومان تسهیلات و ۲۹۵۰ میلیارد تومان اعتبارات و کمک بلاعوض نیز در لرستان پرداخت شده است.

نوبخت اضافه کرد: ۶ ماهه امسال از محل اعتبارات دولتی ۲۹ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی پرداخت کرده‌ایم که بیش از ۶۷ درصد تعهد است.

وی در خصوص تأمین اعتبار آزادسازی قلعه فلک الافلاک به‌صورت اوراق مالی، افزود: در سال جاری بیش از ۴۴ هزار میلیارد تومان از ۳۸۶ هزار میلیارد تومان از طریق اوراق مالی انجام می‌شود که اجرای طرح‌های عمرانی به این روش در اولویت قرار دارد.

تشکیل کمیته ای جهت حل مشکل آب لرستان

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور تأکید کرد:‌ برای حل مشکل تخصیص آب لرستان نیز مقرر شده کمیته‌ای با حضور معاونت امور زیربنایی برنامه‌وبودجه، مسئولان استان و وزارت نیرو ایجاد و این مشکل رفع شود.

46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1274791
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.