اخبار مرتبط

محمد خسروی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: برای بحث ساماندهی اعزام نیز، تمام دفاتر زیارتی با هماهنگی تعاونی‌های مسافربری، برنامه‌ریزی کرده‌اند و هر شب برای اعزام به نقطه مرزی مهران اتوبوس وجود دارد.

وی اظهار داشت: تاکنون ۴۶ هزارلرستانی برای شرکت در راهپیمایی اربعین در سامانه سماح نام نویسی کرده اند که پیش بینی می شود این تعداد به ۷۰ هزار نفر برسد.

وی با بیان اینکه خدمات موکب های اربعین حسینی از ۱۵ مهرماه آغاز می شود ادامه داد: با توجه به افزایش تقاضا برای صدور گذرنامه و اعزام به پیاده‌روی اربعین، نیروی انتظامی تشخیص داد  به‌جای گذرنامه، برگه تردد به زائران ارائه کند.

خسروی روز افزود:‌ ۴۰ دفتر و شرکت زیارتی برای نام‌نویسی‌ متقاضیان این گردهمایی عظیم در سراسر استان فعال است.

وی نام نویسی در سامانه سماح را رایگان اعلام کرد و گفت: در مجموع ۲۲ هزار تومان جهت خدمات درمانی و بیمه‌ای زائران دریافت می شود و چنانچه زائران برای ثبت‌نام به دفاتر زیارتی مراجعه کنند مبلغ سه هزار تومان به‌عنوان دستمزد به آن، افزوده خواهد شد.

 خسروی افزود: دانشجویانی که قصد شرکت در پیاده‌روی اربعین را دارند باید ابتدا در سامانه evazifeh.police.ir ثبت‌نام کنند تا مراحل بعدی به آنها اعلام شود.

وی با بیان اینکه ۱۲ مهر تا پایان اربعین ۳۴ موکب آماده پذیرایی از زائران هستند تصریح کرد:‌ گذرنامه افرادی که قصد نام‎نویسی در پیاده‎روی اربعین را دارند باید دست کم سه ماه اعتبار داشته باشد.

نام‌نویسی متقاضیان پیاده روی اربعین حسینی از طریق سامانه سماح به نشانی اینترنتی  http://www.samah.haj.ir  انجام می شود.

۷۲۶۹/۶۰۵۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.