مسعود رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پلدختر اظهار داشت: ۳۱ هزار و ۳۷۵ واحدمسکونی از مجموع ۳۲ هزار و ۱۰۴ واحد که در مناطق سیلزده استان لرستان، پرونده‌های آنها در بانک‌ها عقد قرارداد شده، تسهیلات خود را دریافت کردند.

وی افزود: براساس آخرین آمار از روند بازسازی و تکمیل واحدهای تخریب شده و آسیب دیده کار کارشناسی و ارزیابی یک هزار و ۹۶۹ روستای سیل زده استان لرستان به پایان رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان بیان کرد: ۴۶ هزار و ۶۶۹ واحد در روستاهای این استان در اثر سیل دچار خسارت شد که از این تعداد تا کنون ۳۶ هزار و ۹۷۷ پرونده  به سیستم بانکی معرفی و ۳۳ هزار و ۴۰۶ سهیمه احداثی به این  بنیاد ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: در مجموع هشت هزار و ۳۱  واحد در مناطق سیلزده  احداثی هستند که از این تعداد ۶۵۰ واحد شهری و هفت هزار و۳۸۱ واحد روستایی است و تا کنون ۱۶ هزارو ۴۸۸ واحد تعمیری به سیستم بانکی معرفی شده که از این تعداد۶ هزار و ۲۷۷ واحد شهری و مابقی روستایی می باشند.

رضایی یادآورشد: ۱۲ هزار و ۴۵۸ واحد در مناطق سیلزده استان مشمول تسهیلات معیشتی هستند که چهار هزار و ۵۹۸ واحد آن شهری و مابقی روستایی است که تا کنون از این تعداد ۹ هزار و ۸۲۷ واحد عقد قرارداد شده است.

وی افزود:تا کنون ۶ هزار و ۸۸۸ واحد احداثی و ۱۵ هزار و ۳۸۹ واحد تعمیری در مناطق سیل زده استان برای دریافت تسهیلات بانکی عقد قرارداد شدندکه از این تعداد ۳۱ هزار و ۳۷۵ واحد وام و تسهیلات دریافت کردند.  

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: تا کنون کاربازسازی و تعمیرات ۱۴ هزارو ۸۱۳ واحد از واحدهای تعمیری در این استان به پایان رسیده و مابقی تا پایان شهریورماه جاری تکمیل می شوند.

وی به پیشرفت فیزیکی واحدهای احداثی در مناطق سیل زده استان لرستان اشاره کرد و  افزود: هفت هزارو ۹۰۵ واحد احداثی سیل زده در این استان آواربرداری، هفت هزار و ۵۲۱  واحد پی‌کنی، ۶ هزار و ۱۵۹ واحد آرماتوربندی، پنج هزار و ۵۴۰ واحد اجرای فوندانسیون، چهار و ۱۳۶ واحد اجرای اسکلت، ۲ هزارو ۳۶۰  واحد دیوارچینی، یک هزارو ۷۵۴ واحد اجرای سقف و ۲۵۶ واحد گچ‌کاری شدند.

رضایی تکمیل واحدهای احداثی را منوط به هم کاری و همراهی بانک ها دانست و یادآورشد: براساس برنامه ریزی ها و زمان بندی انجام شده در صورت هم کاری بانکها در پرداخت تسهیلات در مرحله دوم  مانندسرعت کار در مرحله اول، واحدهای احداثی تا پایان سال به پایان می رسد.

وی افزود: تا کنون هیچ واحد احداثی در مناطق سیل زده که نیاز به جابجایی دارد معطل نمانده، به جز روستای ملاوی که ساکنان آن حاضر به جابجایی به روستایی دیگر نیستند و درخواست جابه جا شدن به شهر پلدختر را دارند که به دلایل قانونی امکان پذیر نیست.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان اضافا کرد: کارجابجایی سایر روستاهای سیل زده استان به صورت کلی و موضعی در حال انجام است.

  ۷۲۷۲/۷۲۷۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.