رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چگنی از شناسایی 12 نقطه بحرانی در این شهرستان خبرداد.
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مراد زارعی در دیدار و گفت‌وگو با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان چگنی اظهار کرد: کمک‌های بی‌بدیل دستگاه قضا و نیروی انتظامی از منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان موجب شده تا پرسنل منابع طبیعی با فراغ بال بیشتری در برخورد با عوامل تخریب عرصه‌های ملی اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه بارش‌های چشمگیر در سال ۹۷ و ۹۸باعث شده که علوفه‌ها در عرصه‌های ملی رشد قابل توجهی داشته باشند، خاطرنشان کرد: در این راستا تمام تجهیزات در امر پیشگیری از هرگونه حریق، احداث آتش‌بُر، شناسایی ۱۲ نقطه بحرانی در سطح شهرستان، به کارگیری ۳۴ نفر دیده‌بان، آماده به کار کردن تجهیزات لازم از جمله شش دستگاه دمنده و تشکیل گروه‌های اطفاء حریق اداره جهت پیشگیری و مهار حریق‌های احتمالی از جمله اقدامات این اداره بوده است.
در ادامه این دیدار  بهاروند رئیس دادگستری شهرستان چگنی بیان کرد: همه ما باید به صورت یک واحد در حفاظت ازعرصه‌های منابع طبیعی دقت لازم را داشته باشیم و عرصه را جهت تخلف سودجویان منابع طبیعی ناامن کرده تا اقدامی برای تخریب جنگلها و مراتع شهرستان انجام ندهند.
در ادامه این دیدار رومیانی دادستان شهرستان نیز اظهارکرد: اقدامات اولیه در خصوص جلوگیری از هر گونه قطع و تخریب با کارهای آموزشی و ترویجی صورت گیرد تا مردم نسبت به اهمیت منابع طبیعی آگاهی بیشتری پیدا کنند.

انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.