مدیرکل استاندارد استان لرستان از پلمپ وسایل بازی فاقد مجوز استاندارد در پارک زیباکنار خرم آباد خبر داد.

به گزارش ایلنا، مرضیه قنبریان گفت: برای حفظ ایمنی و سلامت استفاده کنندگان از وسایل تفریحی و اجرای مقررات استاندارد اجباری وسایل بازی؛ چهار وسیله سازه بادی، پیست ماشین کوبنده، ترامپولین و یوروبانجی مستقر در زیباکنار، توسط کارشناسان این اداره کل پلمپ و غیر قابل بهره برداری اعلام شد.
 
وی علت پلمب این تجهیزات را، اتمام اعتبار مجوز استاندارد و عدم اقدام مالکان و یا بهره برداران آنها برای تمدید مجدد گواهی استاندارد عنوان کرد .
 
به گفته مدیرکل استاندارد استان لرستان با توجه به نزدیک شدن فصل تابستان و افزایش تقاضا برای استفاده از مجموعه های تفریحی توسط کودکان و نوجوانان، بازرسی و بررسی وضعیت ایمنی و تاییدیه استاندارد وسایل بازی مستقر در شهربازی ها، پارک ها و زمین های بازی سطح استان، در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
 
بر اساس این گزارش، نصب و بهره برداری وسایل بازی در شهربازی و پارک ها منوط به ثبت آن در سامانه نظارت بر وسایل تفریحی است و این وسایل، توسط شرکت های بازرسی همکار که مورد تایید سازمان ملی استاندارد است، بازرسی و در صورت عدم وجود نواقص، تاییدیه استاندارد صادر و مجوز نصب و بهره برداری به آنها داده می شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.