اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، نعمت الله دستیاری روز چهارشنبه در مراسم زنگ پدافند غیرعامل که به صورت نمادین در دبیرستان زینبیه (2) شهر پلدختر به صدا درآمد اظهار داشت: بشر برای حفاظت از دستاوردهای خود نیاز به امکاناتی داشت تا بتواند از این ابزار و وسایل نگهداری کند.
وی حفر خندق ، غارنشینی و ساختن برج و بارو در اطراف شهرها و روستاها در گذشته را مصادیق پدافند غیر عامل دانست وگفت: این نمونه ها روز به روز در سده های بعد با توجه به پیشرفت بشر و مواجهه با مخاطرات جدید اشکال متنوع تری پیدا کرد که کشورها در نهایت مجبور به تشکیل یک سازمان به نام پدافند غیرعامل شدند که به صورت رسمی فعالیت کند.
وی افزود: در سال 82 به فرمان مقام معظم رهبری سازمان پدافند غیر عامل با اهداف مختلف کاهش توانایی دشمن ، تعدیل آسیب پذیری ، کاهش خسارت ، صرفه جویی ، کاهش هزینه های تسلیحاتی و سایر هزینه ها در کشور شکل گرفت.
دستیاری پدافند غیر عامل را رعایت اصول ایمنی در برابر تهدیدها و حوادث طبیعی و غیر طبیعی در حوزه های مختلف دانست و خاطرنشان کرد : رعایت اصول پدافند غیر عامل سرمایه ای است که از شخصیت ، جان و امنیت همه جانبه در تمام حوزه ها حفاظت می کند و همان اقتصاد مقاومتی است.
وی نقش آموزش و رورش را در نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیر عامل مهم و اساسی دانست و افزود: آموزش و پرورش از مهم ترین و اساسی ترین نهادهای فرهنگی است که می تواند در فرهنگ سازی و مشارکت نسل آینده در زمینه اهمیت و اهداف پدافند غیر عامل در جامعه نقش موثری داشته باشد.
در این مراسم امام جمعه ، بخشدار مرکزی ، جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج ، جانشین فرماندهی انتظامی ، شاهمرادی مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مسوولان حضور داشتند.
شهرستان پلدختر در 120 کیلومتری جنوب غربی مرکز استان لرستان واقع شده است .
7272/6060
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.