یک جوان نخبه قزوینی موفق به ساخت دستگاه کمک تنفسی سی پپ شده که بهترین گزینه برای درمان خانگی کرونا است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: یک جوان نخبه قزوینی موفق به ساخت دستگاه کمک تنفسی سی پپ شده که بهترین گزینه برای درمان خانگی کرونا است.

به گزارش جماران، مریم بیدخام روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دستگاه کمک تنفسی قادر است در شرایط کنونی که با اوج گیری مرحله چهارم کرونا روبه رو هستیم، جایگزین بهتری برای دستگاه ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی) محسوب شود.

وی با بیان اینکه دستگاه سی پپ (CPAP) سیار بوده و بهترین گزینه برای درمان بیماری کرونا در نقاهتگاه و منزل است، اظهار داشت: اگر این دستگاه، مورد حمایت مسؤولان قرار گیرد و شاهد تولید انبوه این محصول باشیم، قطعا روند درمان بیماران تنفسی را تسریع می‌بخشد.

بیدخام بیان داشت: این دستگاه در دانشگاه چمران و بیمارستان بقیه الله و ولایت قزوین با نظارت کادر درمان تحت آزمایش قرار گرفته و نتایج آن نیز مثبت اعلام شده است.

به گفته این مسؤول، آزمایش‌های انجام شده با این دستگاه نشان می‌دهد بیمارانی که به علت کرونا با سطح اکسیژن خون زیر ۷۰ درصد روبه رو هستند، پس از استفاده از این دستگاه به سطح اکسیژن بالای ۹۵ درصد می‌رسند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه دشمنان، روند درمان کرونا را در ایران دشوار و سخت کرده است، ساخت و تولید این دستگاه گام بزرگی در راستای خوکفایی نظام درمان و بهداشت کشور به شمار می‌رود که تنها راه توسعه این مسیر حمایت از این جوانان نخبه است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.