محمد قاسمی روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی قضات دادسرای قزوین با مسئولان اداره کل بازرسی استان، گفت: این سازمان به منظور کمک به تشکیلات قضایی ایجاد شده است و رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با مسئولان سازمان بازرسی به اهمیت نقش این سازمان در مبارزه با فساد و ارتقای عملکرد آن تاکید کرده اند که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

این مقام قضایی استان اذعان داشت: مبارزه با فساد به عنوان شعار تحول محور ریاست قوه قضاییه، نیازمند ابزاری از جمله سازمان بازرسی است، به همین خاطر باید این سازمان به صورت تخصصی ارتقا یابد و تقویت شود تا در پیشگیری از وقوع فساد و کشف آن و رسیدن به گزارش صحیح و بدون عیب و نقص به خوبی عمل کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین خاطرنشان کرد: در کارگروه تحول در احیای حقوق عامه با رویکرد فرهنگی و تقویت مبارزه با مفاسد اقتصادی که در هجدهمین همایش سراسری دادستان‌های سراسر کشور برگزار شد، به موضوع مبارزه با فساد بسیار تاکید شد و نظرات و رویکردهای تخصصی از سوی اعضای حاضر مطرح گردید که لازم است این موارد در نشست‌های مشترک استانی مورد بحث و بررسی قرار گیرد، زیرا هدف مبارزه با فساد است.

قاسمی با بیان اینکه قانون، فصل الخطاب و خط قرمز قوه قضاییه در مبارزه با فساد است، افزود:اداره کل بازرسی استان قزوین در چند سال اخیر عملکرد قابل قبولی در پیشگیری از وقوع فساد و شناسایی مفاسد اقتصادی و تشکیل پرونده قضایی داشته و توانسته بسیاری از دست اندازی‌ها به بیت المال را شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کند.

وی با بیان اینکه این عملکرد جای تقدیر دارد، گفت: دستگاه قضایی نیز در برخورد با فساد از هیچ شخص، گروه و جناحی واهمه ندارد و بدون اغماض برخورد خواهد کرد.

این مسئول در ادامه اظهار داشت: همکاران قضایی در ارجاع گزارش‌های اداره کل بازرسی استان به کارشناسی باید دقت کافی را داشته باشند و از کارشناسان با تجربه و متخصص در این حوزه استفاده کنند و مشورت با کارشناسان و متخصصان اداره کل بازرسی را نیز در جهت شناسایی دقیق مفاسد در دستور کار قرار دهند.

دادستان مرکز استان قزوین گفت: نحوه عمل مرتکبان در پرونده‌های مفاسد اقتصادی و تخلفات مالی پیچیده شده است، بنابراین باید گزارش‌های بازرسی نیز تخصصی و کارشناس محور باشد تا بتوان ابعاد مختلف تخلفات و مفاسد را شناسایی کرد.

وی با بیان این که باید نسبت به تضییع حقوق بیت المال، اموال عمومی و مبارزه با مفاسد اقتصادی دغدغه داشته و حساس باشیم، افزود: امروزه بسیاری از عملکردها در فضای مجازی مورد ارزیابی گروه‌های مختلف اجتماعی و عامه مردم قرار می‌گیرد و چنانچه نشان دهنده وقوع تخلفات و مفاسد باشد، حتما ورود می کنیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.