جواد قلی پور روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب اظهار داشت: دوره‌های تربیت‌معلم از سال ۷۶ تاکنون هرساله در استان قزوین در حال برگزاری است و دوره امسال نیز با ۱۳۷ ساعت آموزش در سازمان تبلیغات اسلامی استان برپا خواهد شد.
مسئول دارالقرآن الکریم تبلیغات اسلامی قزوینهدف از برگزاری این دوره‌ها را تربیت نیروهای متخصص قرآنی، جهت تدریس در مراکز و موسسات قرآنی و همچنین آموزش‌ و پرورش خواند و افزود: در صورتی‌ که افراد در آزمون این دوره نمره قبولی را کسب کنند، گواهی رسمی از سوی سازمان دارالقرآن‌الکریم کشور برای آن‌ها صادر می‌شود.
قلی پور با اشاره به اینکه هیچ تضمینی برای جذب افراد شرکت‌کننده این دوره در آموزش‌ و پرورش وجود ندارد، تصریح کرد: در صورتی‌ که آموزش و پرورش اقدام به جذب نیروهای قرآنی کند، افرادی که در این دوره شرکت کرده و مدرک معتبر دارند، نسبت به دیگران در اولویت قرار می‌گیرند.
مسئول دارالقرآن‌ الکریم تبلیغات اسلامی قزوین با اشاره به اینکه یکی از شروط لازم برای شرکت در این دوره توانایی روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم است،اظهار داشت: تنها افراد ۱۸ تا ۴۵ سال با مدرک حداقلی دیپلم، می‌توانند در این دوره حضور یابند.


برپایی دوره تربیت‌معلم پیش‌دبستانی در قزوین
  وی با اشاره به اینکه همچنین دوره دیگری با موضوع تربیت‌معلم پیش‌دبستانی توسط سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین در شهرستان بویین‌ زهرا برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: تاریخ آزمون کتبی این دوره، روز ۱۴ آذرماه سال جاری است و ۷۰ نفر از افراد قبول‌شده در آزمون می‌توانند در این دوره شرکت نمایند. 
قلی پور اظهار داشت: ما برای هیچ‌یک از مدارکی که ارائه می‌کنیم تضمینی برای جذب افراد به آموزش‌وپرورش نمی دهیم اما افراد شرکت‌کننده در این دوره‌ها برای جذب در سازمان آموزش‌ و پرورش در اولویت قرار دارند. 
در حال حاضر بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ معلم قرآنی در استان قزوین دارای مدرک تربیت‌معلم هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.