ندا پاکدامن روز جمعه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پارسال سه هزار و ۷۸۰ نفر از بانوان روستایی در طرح سنجش قامت زنان روستایی موردسنجش قرار گرفتند در حالی‌ که این آمار در سالجاری ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.
وی یادآورشد: سال گذشته ۲۳ روستای استان قزوین در این طرح شرکت کرده بودند که تلاش می شود امسال این تعداد به ۳۰ روستا افزایش یابد.
پاکدامن ‌با اشاره به اینکه ساختار قامت زنان و دختران روستایی باید در ۱۹ مورد مورد سنجش قرار گیرد ، گفت: برخی از بانوان به جهت عادات غلط نشستن و راه رفتن و همچنین به فراخور سبک زندگی ممکن است دچار عارضه هایی مانند کجی گردن یا لوردوز کمری شده باشند.
رییس گروه توسعه ورزش بانوان استان قزوین با اشاره به اینکه امسال علاوه بر سنجش ساختار قامت تعداد زیادی از بانوان و دختران روستایی در طرح اصلاحی سنجش سال قبلی نیز قرار خواهند گرفت، گفت: نتایج موردنظر این طرح در سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته و امسال نیز تمرینات اصلاحی به فراخور حال هر فرد آموزش داده می‌شود.
به گفته وی تا پایان سال ۲۰۲۵ باید تمام زنان روستایی تحت سنجش این طرح ملی قرار گرفته باشند.

ارزیابی و سنجش قامت زنان روستایی برای اندازه گیری ساختار اسکلتی و ناهنجاری اندام فوقانی شامل شانه ها ،سر،ستون فقرات و ناهنجاری های اندام تحتانی در بخش های پا، زانو و لگن در این طرح اجرا می شود.

پس از شناسایی نارسایی ها ، حرکات اصلاحی به صورت بروشور یا لوح فشرده برای حفظ سلامت، تندستی برای بهبود و جلوگیری از توسعه و پیشرفت ناهنجاری توسط کارشناسان متخصص ارایه می شود.

 اجرای طرح سنجش قامت و حرکات اصلاحی در ابلاغ وزارت ورزش و جوانان با هدف رفع عارضه قامتی و ناهنجاری های حرکتی و تاثیر مثبت آن در زندگی زنان روستایی اجرا می شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.