غلامرضا حقایق‌پور روز چهارشنبه در نشست با رابطین ایثارگران دستگاه‌های اجرایی استان قزوین افزود: این نشست ها موجب می شود با همفکری یکدیکر مشکلات و چالش‌هایی که در اجرای قوانین حوزه ایثارگری وجود دارد، برطرف کنیم.

وی اظهار داشت: نمایندگان ایثارگران در دستگاه‌ها نظرات و ایده‌های خود را در خدمات‌رسانی مطلوب به جامعه ایثارگران باید ارایه دهند تا گام‌های خوبی در جهت رفع مشکلات آنها برداشته شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین گفت: قوانین خوبی برای ایثارگران به تصویب رسیده ولی به دلایلی در اجرای آنها مشکلاتی وجود دارد که این موارد باید شناسایی شده تا در جهت رفع آنها از راهکارهای مختلف اقدام شود.

حقایق‌پور همچنین گفت: اجرای برخی از قوانین ایثارگران بار مالی دارند ولی غیرضروری هستند و تصویب آنها منفعت خاصی ندارد و بعضی دیگر نیز به دلیل عدم تامین مالی اجرا نمی‌شود.

این مقام مسئول افزود: متاسفانه همچنین قوانینی هستند که تصویب آنها برای ایثارگران توقع ایجاد کرده ولی هیچ‌گونه ضمانت اجرایی ندارد و همین موجب بروز مشکلات بسیاری شده است.

وی ادامه داد: به همین دلیل بازنگری در قوانین ایثارگران ضروری است تا بسیاری از مشکلاتی که امروز جامعه ایثارگران با آنها مواجه هستند، برطرف شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین خاطرنشان کرد: مسئولان بنیاد از مدیران دستگاه‌ها خواستار اجرای قوانین ایثارگران هستند و هیچ توقعی خارج از چهارچوب قوانین ندارند.

حقایق‌پور افزود: ایثارگران حق بزرگی بر گردن نظام دارند به همین دلیل باید همه مسئولان از ظرفیت‌های مختلف در جهت خدمات‌رسانی به این افراد بهره بگیرند تا با همکاری آنها، بخشی از مشکلات‌ این قشر برطرف شود.

وی با بیان اینکه مسئولان در حل مشکلات اشتغال ایثارگران باید کمک ‌حال بنیاد باشند، افزود: بنیاد شهید از جذب نیروی قراردادی دستگاه ها معمولا مطلع نمی شود که در این راستا نمایندگان ایثارگران در دستگاه‌ها می‌توانند به بنیاد اطلاع دهند تا اقدامات لازم انجام شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین با اشاره به اشتغال ایثارگران استان قزوین گفت: اکنون یک هزار و ۶۰۰ نفر از این افراد در سامانه بنیاد ثبت‌نام کردند و در انتظار شغل مناسب هستند.

وی تصریح کرد: ظرفیت استخدام در دستگاه‌های اجرایی به دلیل سیاست چابک‌سازی دولت و کاهش ۲۵ درصد پست‌های سازمانی کاهش یافته است به همین دلیل نمی‌توان همه ایثارگران را جذب دستگاه‌های دولتی کرد.

وی افزود: در رفع مشکلات اشتغال ایثارگران باید از ظرفیت‌های شرکت‌های خصوصی نیز استفاده شود که این مهم در دستور کار ماست.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین بیان کرد: نمایندگان ایثارگران دستگاه‌های اجرایی که ظرفیت پرداخت تسهیلات را دارند، از زمان و نحوه‌ی ارایه‌ی تسهیلات مطلع باشند و در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند.

حقایق‌پور  در ادامه به طرح سپاس دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح نمایندگان ایثارگران در دستگاه‌ها پیگیری‌های لازم را انجام دهند تا با تعداد قابل توجهی از خانواده‌ها دیدار به عمل آید.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.