رییس کمیته جوانان بیس بال ایران و رییس راگبی و بیس بال استان قزوین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امیر شهسواری از البرز، ابوالفضل معروفی و محمد رودباری از قزوین و مهدی بی آلایش از آبیک در دومین مسابقات المپیاد استعدادهای ورزش کشور، موفق به کسب عنوان‌های برتر شدند.
رضا طاهرخانی افزود: این راگبی‌بازان استان در جریان استعدادیابی استعدادهای درخشان ورزشی کشور ابتدا از بین چهار هزار و ۵۰۰ دانش آموز از ۵۰۰ مدرسه شهرهای مختلف استان انتخاب شده و به المپیاد استعدادهای برتر به میزبانی استان گلستان اعزام گردیدند.
وی با اشاره به اسامی سایر ورزشکاران اعزام شده از استان به این رقابت‌ها گفت:ایلیا ملکوتی، رامتین شهریار الملکی، سهیل نوروزی، امین بهرامی و محمدحسین عرفان نیا از قزوین، امیرمحمد مجرد دزفولی از بوئین زهرا، فرزین بهرامی از زیباشهر، امیرمهدی ایلانلو و امیرمحمد ملاحسنی از تاکستان و مانی احمدی از آبیک دیگر ورزشکاران اعزامی از استان بودند.
وی ادامه داد:راگبی‌بازان برتر قزوین در المپیاد استعدادهای ورزش کشور عملکرد درخشانی داشته و از شانس‌های حضور در انتخابی المپیک نوجوانان و جوانان ۲۰۲۲ خواهند بود.
رشته دانشگاهی و المپیکی راگبی از سال ۱۳۲۰ وارد ایران شده و ۷۸ سال سابقه فعالیت در کشور دارد.
این رشته خاص و پرهیجان در زمین چمن با دست و پا انجام شده و بازیکنان باید با پاس کاری توپ را به انتهای زمین رسانده و کسب امتیاز کنند.

۶۱۰۱

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.